Yaşasın sinema !

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
26.05.2018 - 04:30

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Mayıs ve Haziranaylarında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Mayıs ve Haziranaylarında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor. Son zamanlarda uluslararası festivaller tarafından ödüllendirilen ve basın tarafından beğeni toplayan filmler, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde Cumartesi günleri saat 16.45 ve 19.15 ve Pazar günleri saat 14.30 ve 16.45.

– Kedi (Ceyda Torun) : Yüzyıllardan beri, yüz binlerce kedi İstanbul’un sokaklarında başıboş dolaşıyor. Yarı vahşi yarı evcil iki dünya arasında sahipsiz yaşıyorlar ve şehrin sakinlerine neşe ve yaşama nedeni veriyorlar.

– Bir Nefes Ötede (Daniel Roby) : Garip ve ölümcül bir sis Paris’i etkisi altına alır. Ne yapacaklarını bilmeyen, hayatta kalmaya çalışan insanlar apartmanların üst katlarına sığınmaya başlarlar.

Hakaret (Ziad Doueiri) : Günümüz Beyrut’unda ciddi sonuçlar doğuran bir hakaret Hıristiyan bir Lübnanlı olan Toni’yi ve Filistinli mülteci Yasser’i mahkeme karşısına getiriyor.

Florida (Philippe Le Guay) : Eski bir iş adamı olan, 80 yaşındaki Claude, hayatında genel olarak bir sorun gözükmese de sık sık unutma krizleri ve kafa karışıklığı anları yaşamaktadır. Bir gün bir anda Florida’ya gitme kararı alır.

Bilet fiyatları 10 TL’dir  (Fransız Kültür Merkezi’nin öğrenciler içinse 5TL’dir) ve bilet satışı gösterim günleri 14:30 ve 19:15 saatleri arasında yapılmaktadır. Sadece nakit ödeme geçerlidir.

.