Umut Notaları

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ve Institut français Türkiye ortak projesi

Deprem sonrası harekete geçilmesi

6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen deprem daha önce benzeri görülmemiş insan kayıplarına ve maddi hasara yol açmıştır (50 000’den fazla ölü, yüzbinlerce evsiz, milyonlarca yerinden edilen insan, yerle bir olan şehirler, hasar gören varlıklar…). Sanatçıların yardım çağrısına yanıt vermek amacıyla, İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı, elli yılı aşkın bir süredir İstanbul Film, Klasik Müzik, Caz ve Tiyatro Festivalleri ile İstanbul Sanat Bienali gibi Türkiye’nin en önemli uluslararası etkinliklerini düzenleyen, kâr amacı gütmeyen özel bir kurumdur), aralarında Hatay (Antakya), Kahramanmaraş ve Adıyaman’ın da bulunduğu depremden etkilenen on bir ilde bulunan, üniversite bölümleri ve müzik okulları öğrencileri için bir dayanışma projesi başlatıyor.

Institut français Türkiye (IFT) ile birlikte İKSV ve özel ortakları, mümkün olduğunca çok kişiye enstrüman bağışlamak istiyor. Yüzlerce ihtiyaç sahibi, önümüzdeki iki ay boyunca açık kalacak özel olarak oluşturulmuş bir dijital uygulama üzerinden projeye başvurmuş durumdadır.

Enstrüman talebi başvurusu için tıklayın!

Fransa’dan enstrümanların toplanması ve getirilmesi

İKSV tarafından belirlenen ihtiyaçlar, ayni ve nakdi bağışlar yoluyla mümkün olan en iyi şekilde karşılanacaktır. Institut français, İKSV ile yakın işbirliği içinde, Fransa’dan uzmanlaşmış kurumların ağları aracılığıyla yüzlerce enstrümanı toplamayı hedeflemektedir.

Dayanışma konserlerinin düzenlenmesi

Fransız Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası, bu dayanışma girişimini büyütmek için 6 Temmuz’da İstanbul’da bir dayanışma konseri verecek. Bu olağanüstü performans, İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle CRR Konser Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Türk solist ve şeflerle sahne alacakSenfoni Orkestrası konserinin geliri “Umut Notları” projesine bağışlanacak. Bu konser, Gautier Capuçon, Ibrahim Maalouf veya Ophélie Gaillard gibi ünlü Fransız sanatçıları harekete geçirecek olan ve halen yapım aşamasındaki daha büyük bir sanatsal programın ilk aşaması olacak. Bu istisnai müzik ziyafetine katılabilmeniz için konser biletlerinin satışı çok yakında başlayacak.

Uzun soluklu bir sponsorluk ve destek projesi

Deprem bölgesindeki çocukların yeniden müzik yapmalarına yardımcı olmak için bağışınızı “Umut notaları” projesi için açılan aşağıda belirtilen hesaba gönderebilirsiniz!

TL HESAP BİLGİLERİ
Hesap Adı: İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Banka Adı: Garanti Bankası
Banka Şubesi: İstanbul Kurumsal
IBAN TL: TR98 0006 2000 3810 0006 2492 84
Açıklama : Umut notaları