Kurslar

 Institut français Türkiye seviyenize ve dilediğiniz tempoya uygun Fransızca kursları sunar. Kurslar Müdürümüz Sn. Hülya Öz liderliğindeki eğitim ekibimiz, Fransızca öğretiminde diplomalı ve tecrübeli ana dili Fransızca olan öğretmenlerden oluşur. Yıl boyunca bir çok pedagojik formasyondan geçen öğretmenlerimiz, en yeni ve en etkili Fransızca öğretme metodlarını yaş gruplarına göre değişen pedagojik yöntemlerle uygular ve öğrencileri Fransızca pratik için motive eder.
Fransızca kurslarımız, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’nın belirlediği uluslararası standartlara uygundur.

Farklı kurs seçenekleri

Genel Fransızca kurslarının yanı sıra,  Fransızca konuşma pratiği, çeviri, mesleki Fransızca, hukuki Fransızca, moda ve turizm Fransızcası, çocuklar ve gençler için Fransızca atölyeleri, dil bilgisi modülleri, yabancılar için Türkçe ve Fransızca özel dersler gibi pek çok farklı konuda ve stilde kurslar düzenlemekteyiz.

Yetişkinler ve çocuklar için kurs takvimimizi incelemek için tıklayın !

İhtiyaca uygun kurslar

Institut français Türkiye ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış “kişiye özel dersler” de sunar: Seyahat amaçlı kurslar, kamu personeli sınavına (KPDS) hazırlık, turizm, işletme ve gastronomi gibi özel bir sektörde çalışmak için kurslar veya şirket çalışanlarına, Fransızcasını iyileştirmek isteyenlere ya da çocuğunun Fransızca öğrenimini takip etmek isteyen ebeveynlere yönelik kurslar bunlardan bazılarıdır. Göçmen adaylarına (OFII) ve Fransız uzaktan eğitim sistemine dahil olan çocuklara yönelik CNED eşlik programı da sunulan diğer kurs seçenekleri arasındadır. Dersler grup halinde veya Fransızca özel ders olarak verilir.

Online Fransızca kursları

Institut français Türkiye size istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde Fransızca öğrenme olanağı tanıyan iki online kurs seçeneği sunmaktadır:

  • İhtiyaçlarınıza ve seviyenize uygun olarak planlanan ve bir öğretmenin size bireysel olarak eşlik ettiği web kamera aracılığıyla gerçekleşen özel Fransızca dersleri.
  • A1’den B2 seviyesine kadar, kolaylık (istediğiniz yerde), kalite (etkin pedagojik destek) ve esneklik (çalışma düzeninize uyarlanmış) sunan online Fransızca kursu

Online Fransızca kursumuzu keşfetmek için tıklayın!

INSTITUT FRANÇAIS TÜRKİYE/ANKARA

Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Pazartesi – Cuma: 09:30 – 13:00 / 14:00 – 18:30
Cumartesi: 10:00 – 16:00

KIZILAY EK BİNASI (pandemi süresince kapalıdır)

Tel: 0312 408 82 -26-29-21-22
E-posta: kurslar.ankara@ifturquie.org