fbpx

Kurslar

Türkiye Fransız Kültür Merkezi profilinize, Fransızca seviyenize ve takviminize göre size en uygun kursları sunar. Kurslar Müdürümüz Sn. Hülya Öz liderliğindeki eğitim ekibimiz, Fransızca öğretiminde diplomalı ve tecrübeli frankofon öğretmenlerden oluşur. Yıl boyunca bir çok pedagojik formasyondan geçen öğretmenlerimiz, en yeni ve en etkili öğretme metodlarını yaş gruplarına göre değişen pedagojik yöntemlerle uygular ve ögrencileri iletişim için motive eder.
Kurslarımız, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’nın belirlediği uluslararası standartlara uygundur.

Farklı kurs seçenekleri

Avrupa Dilleri Ortak Referans Sistemi tarafından belirlenen seviyelere (A1, A2, B1, B2, C1, C2) göre tasarlanmış genel Fransızca kurslarının yanı sıra,  konuşma, çeviri, mesleki Fransızca, hukuki Fransızca, moda ve turizm Fransızcası, çocuklar ve gençlere yönelik atölyeler, dil bilgisi modülleri, yabancılar için Türkçe gibi pek çok farklı konuda kurslar düzenlemekteyiz.

İhtiyaca uygun kurslar

Fransız Kültür Merkezi ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış “kişiye özel” kurslar da sunar: Seyahat amaçlı kurslar, kamu personeli sınavına hazırlık, turizm, işletme ve gastronomi gibi özel bir sektörde çalışmak için kurslar veya şirket çalışanlarına, Fransızcasını iyileştirmek isteyenlere ya da çocuğunun Fransızca öğrenimini takip etmek isteyen ebeveynlere yönelik kurslar bunlardan bazılarıdır. Göçmen adaylarına (OFII) ve Fransız uzaktan eğitim sistemine dahil olan çocuklara yönelik CNED eşlik programı da sunulan diğer kurs seçenekleri arasındadır. Dersler grup halinde veya bireysel olarak verilir.

Online kurslar

Fransız Kültür Merkezi size istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde Fransızca öğrenme olanağı tanıyan iki online kurs seçeneği sunmaktadır:

  • İhtiyaçlarınıza ve seviyenize uygun olarak planlanan ve bir öğretmenin size bireysel olarak eşlik ettiği web kamera aracılığıyla gerçekleşen özel dersler.
  • A1’den B2 seviyesine kadar, kolaylık (istediğiniz yerde), kalite (etkin pedagojik destek) ve esneklik (çalışma düzeninize uyarlanmış) sunan ve özel dersler de sunan online Fransızca kursu

ANKARA FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ

Tel: 0312 408 82 00 – 26 – 29 – 21
E-posta: kurslar.ankara@ifturquie.org
Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Pazartesi – Cuma: 09:30 – 13:00 / 14:00 – 18:30
Cumartesi: 10:00 – 16:00
Pazar: 10:00 – 17:00

KIZILAY EK BİNASI

Tel: 0312 408 82 00 – 26 – 29 – 21
E-posta: kurslar.ankara@ifturquie.org
Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Pazartesi – Cuma: 10:00 – 18:30
Cumartesi: 10:00 – 16:00