Burslar

Fransa’da eğitim fikri ne kadar çekici gelse de yabancı bir ülkede yaşamanın maliyeti cesaretinizi kırabilir. Ne mutlu ki, Erasmus, Eiffel veya Fransa Büyükelçiliği – TEV ortak burs programları Fransız-Türk öğrenci ve araştırmacı değişimi çerçevesinde mali destek alabilmeniz için farklı seçenekler sunuyorlar.

Bizimle iletişime geçin!

burslar@ifturquie.org
(0312) 408 82 05

Burs ilanları için tıklayın

Lisans
Master
Doktora
Doktora sonrası
FLE ve DNL öğretmenleri

Erasmus burslarını da düşünebilirsiniz.
Avrupa Birliği Komisyonu’nun 2014-2020 programı Avrupa Birliği’ne ait ve aynı zamanda Türkiye gibi hak sahibi bazı ülkelerin eğitim kurumları arasında değişimleri desteklemektedir. Türkiye ile imzalanan ortaklıkları öğrenmek için kendi üniversitenize başvurunuz. Değişim programındaki öğrencilerin mobilitesi için Avrupa bursları söz konusudur. Türk üniversiteleri, pek çok Fransız üniversitesi ve okuluyla Erasmus anlaşması imzalamıştır. Eğitiminizin Erasmus+ çerçevesine girip girmediğini öğrenmek için kendi eğitim kurumunuzun Uluslararası İlişkiler servisine başvurmanız gerekmektedir.

Campus France, CampusBourses platformu aracılığıyla, yardımlar konusunda hızlı şekilde bilgi verir ve profilinize uygun bir araştırma yapmanızı sağlar. Veri fihristinde, hükümet kurumları, yerel topluluklar, şirketler, vakıflar ve yüksek öğretim kurumlarının lisanstan doktora sonrasına kadar sundukları programlar yer almaktadır.
“Nationalité-Europe” bölümünde Türkiye’yi seçiniz.