Fransızca öğretmenleri, FLE ve DNL

Fransa’da FLE pedagojik staj bursu

Önceki yıllarda, Institut français Türkiye tarafından FLE öğretmenliği stajı hibeleri için bir başvuru kampanyası düzenlendi.
Ancak, yılın başındaki trajik olaylar göz önüne alındığında ve depremden etkilenen meslektaşları en iyi şekilde desteklemek için, bu eğitim hibelerinin 2023’te tamamı depremden etkilenen bölgelerdeki devlet okullarında görev yapan Fransızca öğretmenlerine ayrılacaktır. . . 2023 yılı için Millî Eğitim Bakanlığı ile IFT ortak komisyonu tarafından pedagojik staj programında görevlendirileceklerdir.
Bu nedenle, afet bölgelerindeki devlet okullarındaki Fransızca öğretmenleri, 2023’te FLE öğretmenlik stajı hibeleri için başvuru kampanyasında önceliğe sahip.

Sizi FLE öğretmenleri için diğer burs tekliflerine başvurmaya davet ediyoruz: https://www.ifturquie.org/fr/etudes-en-france/bourses/master/

Türkiye’de devlet okulu öğretmenleri

Fransa Büyükelçiliği – Institut français Türkiye (SCAC-IFT), Millî Eğitim Bakanlığı ile yürüttüğü işbirliği projesi kapsamında, Türkiye’deki devlet okullarındaki Fransızca öğretmenlerine yönelik olarak Fransa’da FLE öğretmenliği staj bursları sunmaktadır. Buradan başvurabilirsiniz: http://veri.meb.gov.tr/

2022 yılı için FLE staj burslarına hak kazanan MEB öğretmenlerinin listesi