fbpx

Burslar

Araştırma Bursları - 2020

(Doktor Adayları, Doktora Sonrası ve Araştırmacılar)

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği 2020 araştırma bursları için adaylık başvurusu ilanlarına başlamıştır.

Bu program farklı üç finansmanı öngörmektedir :

  • Doktora öğrencileri için hareketlilik bursu
  • Genç araştırmacılar için hareketlilik bursu (doktora tezinin tamamlanmasını takip eden 3 yıl süresince başvurulabilmektedir).
  • Davetli öğretim üyeleri için hareketlilik bursu.

Hareketlilik bursları Türk araştırmacılar için akademik kariylerlerinin farklı aşamalarında Fransız araştırma ekipleri ile etkileşim içinde bulunmalarına olanak sağlamaktadır. İleri düzeyde araştırma bursu olan bu program Fransa ve Türkiye arasında yeni bilimsel işbirliklerinin doğmasının başlangıcı olmayı hedeflemektedir.

2020 Araştırma bursları kampanyası sonuçları için tıklayınız.

Ayrıntılı ilan

Adaylık formu

Ortak Denetimli Tez Bursları (Doktora)

Bu burslar, uzman denetiminde (bir Fransız ve bir Türk laboratuar tarafından ortaklaşa sağlanan denetim) bir doktora hazırlamak isteyen Türk öğrencilere yöneliktir.  Fransız ve Türk öğretim kurumları arasında mutlaka önceden bir ortaklaşa denetim sözleşmesi imzalanmış olmalıdır.

Başvuru dosyası için tıklayın

Eiffel Bursları

Eiffel burs programı, Fransız yüksek öğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri master ve doktora düzeyinde diploma programlarına çekebilmek için Dışişleri ve Avrupa Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir araçtır.

Öncelikli eğitim alanlarında geleceğin kamu ve özel sektördeki yabancı karar alıcıların eğitimine olanak tanıyan bu burs programı ayrıca, doktora düzeyi için gelişmekte olan ve sanayileşmiş ülkeler ve master düzeyi için de gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrencilerin başvurularının artmasını sağlamaktadır.

Aday olmak için, sizi ilgilendiren eğitimi veren kurumla iletişime geçmeli ve başvurunuzu yollamalarını istemeniz gerekmektedir. Adaylık başvuruları, öğrenci tarafından değil, mutlaka ilgili kurum tarafından yapılmalıdır.

İnternet sitesi : http://www.campusfrance.org/fr/EIFFel

2019 Eiffel Doktora Bursu kazananların listesi