blank

Master

Fransa Büyükelçiliği - TEV Ortak Bursu

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği Yüksek Lisans öğrenimi Master1 ve Master2 için 2004 yılından beri aşağıda belirtilen şartlarda Fransa’da ortaklaşa yaşam gideri bursu vermektedir. Burs başvurusunda her hangi bir alan sınırlaması yoktur, tüm alanlara açıktır. Egitim dili Fransızca veya İngilizce olan programlar burs kapsamındadır. Programın eğitim diline göre istenen dil seviyesi: Fransızca için B2 veya İngilizce için B2 seviyesidir. 2022 yılı için son başvuru tarihi 15 Şubat 2022’dir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

blank

Fransa Büyükelçiliği
FLE Master2 Bursu

Fransa Büyükelçiliği 2021 yılı FLE Master2 burs programı FLE öğretmen ve öğrencileri için başvuruya açılmıştır.

Bir Türk eğitim kurumunda FLE Türkiye vatandaşı öğretmeni misiniz?
Türkiye’de üniversite son sınıf ya da Master1 FLE öğrencisi misiniz?
Fransa’da 1 yıl FLE Master2 yapmak ister misiniz?
Öyleyse Fransa Büyükelçiliği Master2 burs programına başvurabilirsiniz!

Detaylı ilan

Adaylık formu

Adaylık prosedürü

blank

Galatasaray Üniversitesi Master Bursları

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği tarafından finanse edilen bu başarı bursları Galatasaray Üniversitesi mezunu olan en iyi öğrencilere yöneliktir. Ayrıntılı bilgi için Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Servisi’ne başvurabilirsiniz.
2018 Başvuru sonuçlarını incelemek için tıklayınız

Eiffel Bursları

Eiffel burs programı, Fransız yüksek öğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri master ve doktora programlarına çekebilmek için Dışişleri ve Avrupa Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir araçtır.

Öncelikle geleceğin kamu ve özel sektördeki yabancı karar alıcıların eğitimine olanak tanıyan bu burs programı ayrıca, doktora düzeyi için gelişmekte olan ve sanayileşmiş ülkeler ve master düzeyi için de gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrencilerin başvurularının artmasını amaçlamaktadır.

Aday olmak için, sizi ilgilendiren eğitimi veren kurumla iletişime geçmeli ve Eiffel Bursu başvurunuzu ilgili kuruma yollamalarını istemeniz gerekmektedir. Adaylık başvuruları, öğrenci tarafından değil, mutlaka ilgili kurum tarafından yapılmalıdır.

2019 Eiffel Master Bursu kazananların listesi
İnternet sitesi : http://www.campusfrance.org/fr/EIFFel

blank