fbpx

Burslar

Master

Fransa Büyükelçiliği - TEV Ortak Bursu

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği Yüksek Lisans öğrenimi Master1 ve Master2 için 2004 yılından beri aşağıda belirtilen şartlarda Fransa’da ortaklaşa yaşam gideri bursu vermektedir. Burs başvurusunda her hangi bir alan sınırlaması yoktur, tüm alanlara açıktır. Egitim dili Fransızca veya İngilizce olan programlar burs kapsamındadır. Programın eğitim diline göre istenen dil seviyesi: Fransızca için B2 veya İngilizce için B2 seviyesidir. 2021 yılı için son başvuru tarihi 31 Mart 2021’dir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

Renault Vakfı Bursları

Master seviyesindeki bu burslar aşağıdaki programlar için Türk öğrencilere açıktır. :

–Uluslararası İşletme Master programı (MBA)
–Ulaşım ve Sürdürülebilir Kalkınma Master Programı
– Mobilite ve Elektrikli Araçlar Master programı

İnternet sitesi : www.fondation.renault.com/

Seçilecek olan her öğrenci için aylık 1050 Euro tutarında bir yaşam bursu sağlayan Renault Vakfı, öğrencinin ayrıca öğrenim  masraflarını ve bireysel sağlık sigortasını karşılamakta ve öğrenciye Paris’de kalacak yer bulması konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra Renault Grubu’nda staj olanakları da sunulmaktadır.

Galatasaray Üniversitesi bir ön eleme yapmaktadır. Başvurular 21 Kasım tarihinden önce GSÜ’ye iletilmelidir.

Ayrıntılı bilgi için France Alumni Turquie sayfasını ziyaret edin.
2017 Başvuru sonuçlarını incelemek için

Galatasaray Üniversitesi Master Bursları

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği tarafından finanse edilen bu başarı bursları Galatasaray Üniversitesi mezunu olan en iyi öğrencilere yöneliktir. Ayrıntılı bilgi için Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Servisi’ne başvurabilirsiniz.
2018 Başvuru sonuçlarını incelemek için tıklayınız

Eiffel Bursları

Eiffel burs programı, Fransız yüksek öğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri master ve doktora programlarına çekebilmek için Dışişleri ve Avrupa Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir araçtır.

Öncelikle geleceğin kamu ve özel sektördeki yabancı karar alıcıların eğitimine olanak tanıyan bu burs programı ayrıca, doktora düzeyi için gelişmekte olan ve sanayileşmiş ülkeler ve master düzeyi için de gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrencilerin başvurularının artmasını amaçlamaktadır.

Aday olmak için, sizi ilgilendiren eğitimi veren kurumla iletişime geçmeli ve Eiffel Bursu başvurunuzu ilgili kuruma yollamalarını istemeniz gerekmektedir. Adaylık başvuruları, öğrenci tarafından değil, mutlaka ilgili kurum tarafından yapılmalıdır.

2019 Eiffel Master Bursu kazananların listesi
İnternet sitesi : http://www.campusfrance.org/fr/EIFFel