Master

Fransa Büyükelçiliği - TEV Ortak Bursu

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği Yüksek Lisans öğrenimi için 2004 yılından beri Fransa’da ortaklaşa yaşam gideri bursu vermektedir. Burs süresi 10 aydır. Burs başvurusunda her hangi bir alan sınırlaması yoktur, tüm alanlara açıktır. Eğitim dili Fransızca veya İngilizce olan programlar burs kapsamındadır. Programın eğitim diline göre istenen dil seviyesi: Fransızca için B2 veya İngilizce için B2 seviyesidir. 2023 yılı için son başvuru tarihi 5 Şubat 2024‘tür.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Fransa Büyükelçiliği
Master2 FLE Bursları

Her yıl 2 FLE yüksek lisans burs programı sunulmaktadır:

Uzaktan eğitim ile Master 1 ve 2 FLE
Master 1 ve 2 – Çok dilli bir mesafe ortamında yabancı dil olarak Fransızca / ikinci dil olarak Fransızca’nın didaktiği ve yönetimi.
Tamamen Fransızca olarak uzaktan eğitim verilen iki yıllık yüksek lisans derecesi ile Fransızca öğretimini desteklemeyi ve Türk Fransızca öğretmenlerinin başlangıç ve devam eden eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
Bu uzaktan FLE Master bursları, kayıt ücretlerinin (kurslar ve uzaktan modda değerlendirme) %100’ünü kapsar.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fransa’da yüz yüze Master 2 FLE programı
202-2025’te, Fransa Büyükelçiliği’nin FLE Yüksek Lisans burs programı bir kez daha FLE öğretmenlerine ve FLE didaktik öğrencilerine açıktır.
Türk uyruklu bir FLE öğretmeni misiniz ve bir Türk kuruluşunda mı çalışıyorsunuz?
Türkiye’de FLE didaktiği Lisans 4 veya Yüksek Lisans 1’de Türk uyruklu bir öğrenci misiniz?
Fransa’da bir yıllık eğitimi Master 2’de tamamlamak ister misiniz?
Artık tereddüt etmeyin, Master 2 bursu başvurunuzu Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği’ne yapın!

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Galatasaray Üniversitesi Master Bursları

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği tarafından finanse edilen bu başarı bursları Galatasaray Üniversitesi mezunu olan en iyi öğrencilere yöneliktir. Ayrıntılı bilgi için Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Servisi’ne başvurabilirsiniz.

Eiffel Bursları

Eiffel burs programı, Fransız yüksek öğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri master ve doktora programlarına çekebilmek için Dışişleri ve Avrupa Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir araçtır.

Öncelikle geleceğin kamu ve özel sektördeki yabancı karar alıcıların eğitimine olanak tanıyan bu burs programı ayrıca, doktora düzeyi için gelişmekte olan ve sanayileşmiş ülkeler ve master düzeyi için de gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrencilerin başvurularının artmasını amaçlamaktadır.

Aday olmak için, sizi ilgilendiren eğitimi veren kurumla iletişime geçmeli ve Eiffel Bursu başvurunuzu ilgili kuruma yollamalarını istemeniz gerekmektedir. Adaylık başvuruları, öğrenci tarafından değil, mutlaka ilgili kurum tarafından yapılmalıdır.

İnternet sitesi : http://www.campusfrance.org/fr/EIFFel