Yaşasın sinema !

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
21.04.2018 - 02:25

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Nisan ayında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Nisan ayında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor. Son zamanlarda uluslararası festivaller tarafından ödüllendirilen ve basın tarafından beğeni toplayan filmler, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde Cumartesi günleri saat 14.30, 16.45 ve 19.15 ve Pazar günleri saat 14.30 ve 16.45.

Barbara (Mathieu Amalric) : Şarkıcı Barbara’nın hayatı filme çekilecektir. Çekimlerin başlamasına az bir zaman kala, başroldeki aktris, şarkıcının kişiliği, hareketleri şarkıları, sesi üzerine çalışmaktadır.

–  Beni Adınla Çağır (Luca Guadagnino) : 1983 yazında, İtalya’nın kuzeyinde 17 yaşındaki Elio Perlman günlerini, ailesinin 17 yüzyıldan kalma villasında geçirmektedir. Notaların kopyasını çıkarıp, flörtleşmektedir …

Stalin’in Ölümü (Armando Iannucci) : Moskova, 1953. Felç geçirdikten sonraki günlerde, Stalin’in muhafızlığını yapan bakanlar, kontrolü ele geçirmek için şiddetli bir savaş başlattılar.

Bilet fiyatları 10 TL’dir  (Fransız Kültür Merkezi’nin öğrenciler içinse 5TL’dir) ve bilet satışı gösterim günleri 14:30 ve 19:15 saatleri arasında yapılmaktadır. Sadece nakit ödeme geçerlidir.