XXF – Very Very French : Cléa Vincent

Zorlu PSM Studio
07.12.2018 - 21:30

Caz geleneği içinde yetişmiş bir piyanist olan Cléa Vincent, Fransız şanson geleneğine organik ve modern bakış açıları kazandırıyor.

FESTIVAL XXF

Cléa Vincent

Caz geleneği içinde yetişmiş bir piyanist olan Cléa Vincent, Fransız şanson geleneğine organik ve modern bakış açıları kazandırıyor.  Söz yazarlığındaki özgünlük ve canlı mixleri ile kolayca ayırt edilebilen bir marka haline gelen Vincent, “Chateau Perdu” ve “Retiens Mon Desir” gibi şarkıları Fransız elektronik müziğine adeta birer övgü niteliği taşıyor. Michel Berger, Dick Annegarn ve Ariel Pink gibi farklı isimlerden ilhamını alan Cléa, Fransız pop ve elektroniğinin kodlarını sorgulamaya ve dünya sahnesine taşımaya devam ediyor.

Akşam programı
20:30: Kapı
21:30: Cléa Vincent
23:00: Fakear
After Party: Mousikē

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Zorlu PSM işbirliğiyle XXF – A Very Very French Festivali yılı eklektik bir programla bitirme fırsatı: groovy caz ‘dan psychedelic rock’a, French Touch elektro’dan sıradışı ve avangard pop’a uzanan bir program. Amaç? Fransız sanatçılarını Türk seyircisine tanıtmak!

 

Mousike
Mou·si·kē: Bilinen genel geçer anlamı “Müzik” dışında Antik Yunanlardan bugüne, müzikal devrimi ifade eder. Dost meclislerinde başlayan bu eğlence, herkesi davet eden müzikal performanslara evrilmiştir.

 

Zorlu PSM’nin işbirliğiyle