Kukla Gösterisi: “Marlaguet” ve “Küçük tavus kuşu ve altın sikke”

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
22.02.2019 - 15:00

Kukla Gösterisi

Program
15:00 : Marlaguet
15:15 : Küçük tavus kuşu ve altın sikke

5 yaşından itibaren

Marlaguet
Bu masal yuvarlanıp bir ormana düşüyor. Marlaguette ve kurtun karşılaşmasının hikayesi. Küçük tatlı bir kız ile ormandaki korkunç bir yırtıcının gerçek arkadaslığı mümkün mü?

Küçük tavus kuşu ve altın sikke
Küçük tavuskuşu çamurları eşelerken bir altın buldu ve bu olay kralın kulağına kadar geldi.  Kral altını hemen onun elinden aldı ama tavuskuşu geri adım atmamaya kararlıydı. « Sen beni yiyeceksin ya da ben seni ama geri dönmeceğim ».
Akordeonist M. Aydın Çıracıoğlu’nun eşlik ettiği Fransızca ve Türkçe masallar.

5 yaşından itibaren.

Cécile Alexandre Ayhan
Küçük çocuklarla ve masallar âlemine büyük bir tutkuyla yaklaşan Cécile, farklı menşei olan masal koleksiyonu biriktirip, onları çalıştığı okuldaki öğrencilerle paylaşıyor. Kendisinin ürettiği kuklalar ve maskeler, öykülerine ayrı bir süs vermektedirler. Cecile’in masalları hem güldürür, hem eğlendirir, hem de eğitici olup düşündürürler.

     

Aydın Çıracıoğlu
Aydın Çıracıoğlu 1989 yılında Muğla’da doğdu. Üniversite yıllarında akordeon çalmaya başladı ve bir daha bırakmadı. Farklı müzik projelerinde sanat yönetmeni ve icracı olarak yer almaktadır. İcra alanı Türkiye, Yunanistan, Balkanlar ve Kafkasya coğrafyalarının müzikleri üzerinde yoğunlaşmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesinin İleri Müzik Araştırmaları Merkezinde (MİAM) etnomüzikoloji okudu.