Tiyatro “İmdat Fişeği”

Gösteri salonu, Institut français
29.02.2020, 19:00

“İmdat Fişeği” Paloma Fernández Sobrino tarafından tasarlanan ve “L’âge de la tortue”derneği tarafından koordine edilen bir sanatsal projedir. Avrupa Birliği komisyonu tarafından Erasmus+ projeleri kapsamında desteklenen projeye Fransa,Belcika,Portekiz İspanya,Italya ve Türkiye katılıyorlar. Gölge oyununun simgesel karakterleri Hacıvat Karagöz, Göçmenler ansiklopedisinden alıntı mektuplar eşliğinde sizi göçmenlerin hayatını irdeleme yolculuğana davet ediyorlar.

Tiyatro “İmdat Fişeği”

“İmdat Fişeği” Paloma Fernández Sobrino tarafından tasarlanan ve L’âge de la tortue derneği tarafından koordine edilen bir sanatsal projedir. Bu proje çağdaş toplumlarımızı oluşturan tüm unsurları (yurttaşlar, kamu idarecileri, medya) günümüz Avrupası’ndaki göçmenlerin siyasal ve sosyal durumu konusunda harekete geçirme arzusundan doğdu.
Sanatsal yöntem, Göçmen Ansiklopedisi’nin hazırlanması sırasında başlatılan çalışmayı devam ettiriyor. Başlangıç fikrinin, hassas ve samimi bir yaklaşımla bizi son derece politik bir konuda harekete geçirebilecek anlamlı sanatsal formlar oluşturmak olduğunu söyleyebiliriz
Avrupa Birliği komisyonu tarafından Erasmus+ projeleri kapsamında desteklenen projeye Fransa,Belcika,Portekiz İspanya,Italya ve Türkiye katılıyorlar.
Gölge oyununun simgesel karakterleri Hacıvat Karagöz, Göçmenler ansiklopedisinden alıntı mektuplar eşliğinde sizi göçmenlerin hayatını irdeleme yolculuğana davet ediyorlar.

Gezintili ve katılımcı gösteri
Yöneten: Ayse Garcin
Asistan: Ömer Akköseoğlu
Müzik aranjörü: Aurélien Combe
Oynayanlar:
GSU Fransızca tiyatro klübü oyuncuları ,felsefe ve sosyoloji öğrencileri ve amatör oyuncular
Cengiz Özek gölge tiyatro sanatcısı(Hacıvat Karagöz), Anna Karayorgi; kuklacı, Ulaş Tosun; yönetmen (belgesel Afghanistanbul), Ebru Başkut müzisyen (cello), katkıları ile.