fbpx

ETKİNLİK TAKVİMİ


Sinema: Sürdürebilir Yaşam Film Festivali

Institut français
KAYIT OL
Institut français
21.11.2019 - 24.11.2019

21-24 Kasım tarihlerinde 12. yaşını kutlayacak olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 21-24 Kasım tarihlerinde 12. yaşını kutlayacak olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Institut français’de!

Sürdürebilir Yaşam Film Festivali

21-24 Kasım tarihlerinde 12. yaşını kutlayacak olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 21-24 Kasım tarihlerinde 12. yaşını kutlayacak olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Institut français’de!

Sürdürülebilirlik kavramının doğru anlaşılması ve toplumda farkındalığın artması amacıyla 2008’de yola çıkan SYFF; aslolanın yaşamın sürdürülebilirliği olduğu vurgusu ile 12 yıldır ilham kaynağı ve dayanak noktası olmaya devam ediyor. 2008 yılından bu yana, sürdürülebilirlik kavramının ve birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi anlaşılmasını sağlarken dünyanın farklı bölgelerinden topladığı hikayelerle ilham vererek yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı veriyor, etki odaklı seçkisiyle izleyiciyi dönüşüm için harekete davet ediyor.

 

Etki Odaklı Film Seçkisi:


SYFF2019 seçkisinde yer alan belgeseller bize sadece olup biteni göstermekle yetinmiyor, sistemleri anlamamızı ve ilişkileri kurmamızı sağlıyor, ilham veriyor, bizi güçlendirip harekete geçmeye davet ediyor.

Bireysel, sosyo-kültürel ve organizasyonel dönüşüm için katalizör olabilecek belgesellerden oluşan 2019 film seçkisi ile SYFF küresel sorunların kaynağına odaklanıyor, gerekçelerinin anlaşılmasına ışık tutuyor, gerçek ihtiyaçların tanımlanması ve karşılanabilmesi için ilham veriyor ve yaratıcı çözümler içeriyor.

SYFF2019 seçkisi aynı zamanda giderek daha karmaşık ve görünmez hale gelen ilişkileri görünür kılarken bizi kendimizle, birbirimizle ve gezegenle ilişkilerimizi gözden geçirerek onarmaya davet ediyor. Seçkide dünyanın birçok farklı ülkesinden iklim değişikliği, sosyal girişimcilik, bir insan hakkı olarak barınma ve konut, toplumsal dönüşüm, yerel ekonomi, sürdürülebilir ormancılık, turizm, çocuk işçiliği, sürdürülebilir üretim, sorumlu tedarik zinciri, barış vb birçok konuyu bütüncül bir bakış açısıyla aktaran belgeseller yer alıyor.

Gösterimlerin ücretsiz olduğu festivalde filmlerin yanı sıra film içerikleriyle alakalı konularda ilham veren konuşmacılar, müzisyenler/performanslar yer alacak.

Daha fazla bilgi için:

SYFF 2019