Sinema: Sefiller

İstanbul Modern
23.01.2020 - 17:00

İstanbul Modern ve Institut français işbirliğiyle, Oscar’ın Yabancıları’nda yer alan, Victor Hugo’nun romanındaki kırık toplum düzenindeki devrim ve isyan temasını günümüz Parisi’nin banliyösüne uyarlayarak bir suç ve vicdan hikâyesi anlatan Fransız yapımı Sefiller (Les Misérables) seyirciyle buluşacak.

Sefiller, 2019

Fransa, Renkli, 102′, Fransızca (Türkçe altyazılı)
Yönetmen: Ladj Ly
Oyuncular: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga

 

Perşembe günleri gösterimler ücretsizdir.

 

 

İstanbul Modern Sinema, 92. Akademi Ödülleri heyecanı yaklaşırken, geçen yıla kadar “Yabancı Dilde En İyi Film” olarak anılırken bu yıl “En İyi Uluslararası Film” olarak değiştirilen kategoriye odaklanıyor. Çekişmeli geçecek Oscar yarışına başvuran 93 ülkenin filmleri Oscar adayı olmalarına rağmen halen Hollywood’un “ötekisi” olan, dünyanın çeşitli festivallerinde izlenmiş, ödül kazanmış, farklı coğrafya ve kültürleri temsil eden özerk bir kategoriyi oluşturuyor.

Bu yarışma bölümünün öne çıkan filmlerini bir araya getiren Oscar’ın Yabancıları’nda yer alan filmler arasında Victor Hugo’nun romanındaki kırık toplum düzenindeki devrim ve isyan temasını günümüz Parisi’nin banliyösüne uyarlayarak bir suç ve vicdan hikâyesi anlatan Fransız yapımı Sefiller (Les Misérables) de yer alıyor.

 

 

İşbirliğiyle.