SALON Edebiyat: Brigitte Labbé ile Çıtır Çıtır Felsefe

Zoom platformunda çevrimiçi etkinlik
25.11.2020 - 19.00

Brigitte Labbé
Yiğit Bener
Azade Aslan

Institut français Türkiye’nin online edebiyat sohbetleri serisi SALON Edebiyat Türkiye’de çok sevilen Çıtır Çıtır Felsefe serisinin yaratıcısı Fransız yazar Brigitte Labbé ile devam ediyor.

Yazar Yiğit Bener’in sunumuyla gerçekleşecek edebiyat sohbetine Brigitte Labbé’nin kitaplarını Türkçe’ye kazandıran çevirmen Azade Aslan da konuk olacak.

“Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin yaratıcısı Brigitte Labbé’nin amacı çocuklara felsefenin sürekli kendini yenileyen bir sorgulama olduğunu göstermek. Okullarda, kütüphanelerde ve kafelerde çocuklar için “Çıtır Çıtır Felsefe” günleri ve atölyeler düzenleyen Labbé, katıldığı ulusal ve uluslararası konferanslarda çocuklara zor konuları anlatmak üzerine sunumlar gerçekleştiriyor. Brigitte Labbé, Ocak 2019’da, kitaplarının çocukların eğitim öğretim yaşamına sağladığı katkılar nedeniyle Fransa’nın en önemli devlet nişanı olan Légion d’Honneur’e layık görüldü.

Bu yılın başında 14. Ankara Kitap Fuarı’na Institut français Türkiye’nin davetlisi olarak katılan Labbé’nin okullarda ve Institut français’de düzenlediği felsefe atölyeleri çocuklar ve büyükler tarafından büyük ilgi görmüştü.

Zoom üzerinden canlı olarak Türkçe simültane çeviri ile gerçekleşecek konferansa kayıt için sağ üst köşede bulunan KAYIT OL butonuna tıklayınız. Konferans bağlantısı etkinlikten 1 saat önce mail adresinize iletilecektir. Türkçe simültane çeviriden faydalanabilmek için Zoom uygulamasının son versiyonunu kullanmanız gerekmektedir.