Online Sinema : 16 Gün Doğumu ve Thomas Pesquet’in uzay destanı


28.11.2020 - 17.00

Online Sinema : 16 Gün Doğumu ve Thomas Pesquet’in uzay destanı
Pierre-Emmanuel LeGoff’un yönettiği, Thomas Pesquet’in uzay destanı “16 Gün Doğumu”belgeseli, Institut français’nin sunduğu Belgesel Ayı çerçevesinde, 28 Kasım Cumartesi saat 17:00’de gösterime sunulacaktır.
Türkçe altyazılı önerilen filmin ardından yönetmenle Fransızca bir söyleşi gerçekleşecektir.

Online Sinema : 16 Gün Doğumu ve Thomas Pesquet’in uzay destanı

Pierre-Emmanuel LeGoff’un yönettiği, Thomas Pesquet’in uzay destanı “16 Gün Doğumubelgeseli, Institut français’nin sunduğu Belgesel Ayı çerçevesinde, 28 Kasım Cumartesi günü saat 17:00’de  gösterime sunulacaktır.

Türkçe altyazılı filmin ardından yönetmenle iki dilli Fransızca söyleşi ve yönetmenin cevapları İngilizce’ye çevirisi gerçekleşecektir. Filmi tüm dünyayla aynı anda izleme ve yönetmenle tartışma fırsatını kaçırmayın ! münazara iki dilli Fransızca olacak ve yönetmenin cevaplarının İngilizce’ye ard arda çevrilmesi

16 Gün Doğumu, Pierre-Emmanuel Le Goff
Uzaya uçuş. Astronot Thomas Pesquet’in Baykonur üssünden havalanarak gerçekleştirdiği bir rüya. Dünya’dan 450 kilometre uzakta, dünyanın bir bilinmeyene dönüştüğü bu altı aylık süre boyunca, astronot ile uzay istasyonuna götürdüğü Saint Exupéry’nin vizyoner eseri “Küçük Prens” arasında oluşan diyaloğun hikayesi.

28 Kasım Cumartesi, saat 17:00’de belgeseli izlemek için buraya tıklayın