Live İzmir : Damla Pehlevan

Institut français Izmir
07.05.2020 - 21:00
07.05.2020 - 21:00

Her Perşembe
Saat : 21:00

Institut français Izmir Instagram canlı yayınlarını başlatıyor!

Her Perşembe Saat 21:00′ de ekibimizin moderatörlüğünde Instagram üzerinden müzik, kültür ve sanat sohbetleri gerçekleşecek.

7 Mayıs’daki yayının konuğu Damla Pehlevan.

Damla Pehlevan, İstanbullu yorumcu, besteci ve söz yazarı. 8 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı olarak piyano okudu. Onlu yaşlarında TRT Gençlik Korosu’nda söyledi. Lisede okurken Fransız Konsolosluğu’nun düzenlediği şarkı yarışmasıda birinci, Corne d’Or Uluslararası Fransızca Şarkı Yarışması’nda ikinci oldu.

Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra İTÜ Peyjaz Mimarlığı Bölümü’nden mezun oldu. Üniversiteden sonra Biz grubunda klavye ve geri vokallerle yer aldı. Biz grubuyla yolları ayrıldıktan sonra Baba Zula’ya klavye ve vokaliyle eşlik etti. Baba Zula ile 1 yıl geçirdikten sonra ise Shantel ile çalışmaya başladı; Dünya genelinde 150’den fazla konsere çıktı.

2013’te İstanbul’a geri döndü ve İTÜ MİAM’da Sonic Arts alanında yüksek lisans yaptı. Bu sırada kendi parçalarına yoğunlaştı ve 2017’de sözü ve müziği kendisine ait ilk teklileri ‘İlkbahar’ ve ‘Silikon’u yayımladı. 2019 yılında ise 10 parçadan oluşan ilk albümü ‘karmakader’i çıkardı.

Pehlevan 7 Mayıs akşamı Live Izmir’de en sevdiği şarkıları bizlerle paylaşacak.

https://www.instagram.com/institutfrancaisdeturquie/