L’IMPERATRICE

LIFE PARK
21.05.2017 - 12:00

Chill-Out Festival

L’Impératrice, büyüyen bir başarı yakalayan gizemli bir grubun hikayesi. İnternet sayesinde keşfedilen grubun Cracki etiketiyle 2012 yılında yayınlanan ve kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri müzik dünyasında taptaze bir hava estirdi. Grup daha sonra, kozmik bir yolculuğu çağrıştıran Sonate pacifique ve 2015 yılında Odyssée isimli albümlerini kaydetti.

Chill-Out Festival

L’Impératrice, büyüyen bir başarı yakalayan gizemli bir grubun hikayesi. İnternet sayesinde keşfedilen grubun Cracki etiketiyle 2012 yılında yayınlanan ve kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri müzik dünyasında taptaze bir hava estirdi. Grup daha sonra, kozmik bir yolculuğu çağrıştıran Sonate pacifique ve 2015 yılında Odyssée isimli albümlerini kaydetti. Yıldız takımlarına bir yolculuk yapıldığı izlenimi veren son albümleri Odyssée, beraberindekileri aşağı doğru bir yolculuğa sürükleyen ve büyüleyici bir dansçı olan Bizans imparatoriçesi Teodora’nın hikayesini anlatıyor. Grubun daha önceki üretimleri esas olarak enstrümental olmakla birlikte Odyssée albümünde yer alan altı parça Fransızca ve İngilizce sözleri ile dinleyicileri  etkisi altına alıyor.

Güçlü müzik tınıları ve saf sözleriyle çağdaş Fransız disko müziğini yeniden tanımlayan L’Impératrice, funk, soul ve caz müzikleri arasında nostalji izleri taşıyan  kendi tarzını yaratıyor.

Chill-Out İstanbul Festivali kapsamında gerçekleşecek konserde sahne alacak L’Impératrice Türk izleyicilerle ilk kez buluşuyor.