KONSER: “YER BAKIR

Cermodern / Sihhiye
09.06.2017 - 09:00

RAMAZAN GECELERİ
Ramazan Geceleri etkinliklerin çerçevesinde, Fransız müzisyen Titi Robin ve ona eşlik edecek Türk müzisyenler, 6 – 15 Haziran arası Türkiye turnesinde müzik severlerle buluşacak.

RAMAZAN GECELERİ

Ramazan Geceleri etkinliklerin çerçevesinde, Fransız müzisyen Titi Robin ve ona eşlik edecek Türk müzisyenler, 6 – 15 Haziran arası Türkiye turnesinde müzik severlerle buluşacak.

Bilet Satış:

“Yer Bakır »

 • Şan: Özlem TANER
 • Kemençe: Hüseyin YALCIN
 • Perküsiyon: Burcu YANKIN
 • Kaval: Sinan CELIK
 • Gitar, buzuki: Titi ROBIN
 • Ses rejisi: Guillaume DUBOIS

 

Türkiye turnesi:

 • 6 Haziran Salı: Adana
 • 7 Haziran Çarşamba: Eskişehir
 • 9 Haziran Cuma: Ankara -> Cermodern (biletler sonradan satışa sunulacaktır) 
 • 14 Haziran Çarşamba: İzmir
 • 15 Haziran Perşembe: İstanbul

 

BIYOGRAFILER

Özlem TANER

Gaziantep’te doğan Özlem Taner 8 yaşında bağlama çalmaya başlar. Liseden sonra Gaziantep Türk Müziği Devlet Konservatuarına giren sanatçı, konservatuar öğrenimini okul birincisi olarak bitirir. 17 yaşında başladığı üniversiteden  mezun olduktan kısa bir süre sonra Anadolu müziğiyle ilgili çalışmalarıni yakından takip ettiği Kalan müziğin kapısını çalar. Kalan Müzik’le yaptığı “Türkmen kızı” isimli albüm İngiltere’de en çok dinlenen albümler arasına (top10 listesine) girer. Ünlü world müzik dergisi FolkRoots  dünya müziklerinden seçmeler yaparak oluşturduğu CD’de “Başına Döndüğüm”isimli parçasına yer verir. “Türkmen Kızı” BBC radyosunda en çok dinlenen 5 albüm arasına girdi. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok şehirde katıldığı festivallerin yanısıra birçok yerli ve yabancı müzisyenle de ortak çalışmalar yapar. 2013’ün Mart ayında İkinci albümü “Aşıklar Meclisi” yine Kalan müzik etiketiyle çıktı.

 

Hüseyin YALCIN

Hüseyin Yalçın, 1982 yılında Kırşehir’de doğmuştur. Müziğe 12 yasında bağlamayla başlamıştır. 15 yasında İhsan Mendes’le tanışmasının ardından kemane çalmaya başlamıştır. Kırşehir’de halkoyunları derneklerinde ve müzikal birçok etkinlikte görev almıştır. 2000 yılında TRT Ankara Radyosu’nun açmış olduğu sınavı kazanarak Yurttan Sesler Korosu’nda kabak kemane sanatçısı olarak görev yapmıştır. Birçok radyo ve televizyon programında, yurt dışında birçok sanatsal etkinlikte görev almıştır. 2006 yılından beri Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nda görev yapmaktadır.

 

Burcu YANKIN

Burcu Yankın, Iğdırlı Kürd-Azeri bir ailenin 1980 İstanbul doğumlu kızı. Çocukluk yıllarında başlayan müzik merakı, Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenciyken katıldığı Folklor Kulübü ile kültürel-sanatsal ve politik açıdan yeni bir boyuta ulaşmış.  Vurmalı çalgılarla tanışması da burada olmuş Yankın’ın. Vokalist, perküsyonist olarak çeşitli sanat faaliyetlerinde bulunan Yankın, daha sonra uzun yıllar Kardeş Türküler’le birlikte çalışmış. “Erbane sayesinde tanıştım” dediği eşi Fırat Alkış da onun gibi erbane sanatçısı. Erbane, hem müziklerini hem de hayatlarını birleştirmiş ikilinin.

 

Sinan Celik

Halk flütü olan Kaval ustası ve Türk Müzikleri ustası olan Sinan Çelik aynı zamanda yeni nesilin bilgi için başvurduğu bir kaynaktır. Istanbul’da müzik icra etmek, prova, kayıt yapmak ve albüm çıkarmak için müziğe ithaf ettiği uygun bir mekan (Duygu Müzik Yapım şirketi) kurdu.

 

Titi Robin

« Titi » adıyla bilinen besteci ve doğaçlama müzik çalan Thierry Robin, 50’li yılların sonunda Fransa’da doğar. Akdeniz dünyasına ve çingene, orta doğu ve avrupa kültürlerine bağlı kalarak kendi müzik dünyasını oluşturmuştur. Müzisyen gitar, buzuki ve ud çalıyor.