Konser: Very Very French Festival – Sofiane Saidi & Mazalda

Babylon
30.11.2019 - 21:30

Raï, funk, disco, psikedelia ve elektronik dans müziğini bir araya getiren Cezayir kökenli müzisyen Sofiane Saidi ve grubu Mazalda, Very Very French Festival kapsamında 30 Kasım’da konuğumuz oluyor! 

Very Very French Festival

Institut français ve Babylon iş birliğiyle düzenlenen Very Very French Festival ile bu seneyi müzik notasıyla sonlandırın. Yeni yetenekler, uluslararası üne sahip sanatçılar ile güzel anlar paylaşın, festivalin amaçı çok basit: Fransız sanatçıların yeteneklerini Türkiye seyircisine tanıtmak ! Bu yıl festival 28 Kasım – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında Babylon sahnesinde gerçekleşecek.

Festivalin bu yılki programında; Bossa nova’nın inceliği, new wave’in melankolik melodileri, Fransız “yeni dalga”sı etkisini müziğinde bir araya getiren Nouvelle Vague, raï, funk, disco, psikedelia ve elektronik dans müziğini bir araya getiren Cezayir kökenli müzisyen Sofiane Saidi ve grubu Mazalda, deep house, house ve pop sound’larının bir araya geldiği üretimleriyle listelerin başında yer edinen Fransız DJ ve prodüktör Feder ve Orta Doğu müziğini techno ve acid house’la bir araya getiren Parisli elektronik müzik ekibi Acid Arab (live) bulunuyor.

 

Festival programı:

Nouvelle Vague
28 Kasım 2019 – 20:30
29 Kasım 2019 – 21:30

Sofiane Saidi & Mazalda
30 Kasım 2019 – 21:30

Feder
13 Aralık 2019 – 21:30

Acid Arab (feat. Cem Yıldız)
20 Aralık 2019 – 21:30

 

Sofiane Saidi & Mazalda

Sofiane Saidi ve Mazalda; geleneksel Cezayir folk müziğinin synth’ler, drum machine’ler ve elektro gitarlarla buluştuğu “raï” tarzını, yeni ve özgün bir elektro-Mağrip stilde sunuyor. 90’lardaki dünya müziği akımının günümüzdeki temsilcilerinden Sofiane Saidi, Zergui kardeşlerin peşinde düğünden düğüne koşarken müzik sahnesiyle tanışarak mikrofon başına geçti. 15 yaşından itibaren Oran’ın önemli kulüplerinde sahneye çıkan müzisyenin, Acid Arab’la kaydettiği “La Hafla”, 2016 yılında “Musique de France” albümünde yayımlandı. Albüm 2017 senesinde “Victoire de la Musique” ödüllerinde dünya müziği kategorisinde aday gösterildi. Sürekli farklı dünyalar arasında gezmekte olan Sofiane Saidi, Avrupa’da birçok kulüp, bar ve müzik festivalinde sahne aldı. 2018’de Mazalda’yla yolları kesişen Sofiane Saidi “El Ndjoum” albümünü yayımladı. Raï müziğinden ilham alan 6 müzisyenden oluşan Mazalda; büyük bir ritim bölümü, üflemeliler, saz, klavye ve synth gibi enstrümanlar kullanarak bedouin, synth, psikedelik ve funk tarzlarında müzik yapıyor. 

 

 

İş birliğiyle.