Konser: Very Very French Festival – Nouvelle Vague

Babylon
28.11.2019 - 20:30

Bossa nova’nın inceliği, new wave’in melankolik melodileri, Fransız “yeni dalga”sı etkisini müziğinde bir araya getiren Nouvelle Vague, “15. Yıl Turnesi” kapsamında 28 ve 29 Kasım’da konuğumuz oluyor! 

Very Very French Festival

Institut français ve Babylon iş birliğiyle düzenlenen Very Very French Festival ile bu seneyi müzik notasıyla sonlandırın. Yeni yetenekler, uluslararası üne sahip sanatçılar ile güzel anlar paylaşın, festivalin amaçı çok basit: i Fransız sanatçıların yeteneklerini Türkiye seyircisine tanıtmak ! Bu yıl festival 28 Kasım – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında Babylon sahnesinde gerçekleşecek.

Festivalin bu yılki programında; Bossa nova’nın inceliği, new wave’in melankolik melodileri, Fransız “yeni dalga”sı etkisini müziğinde bir araya getiren Nouvelle Vague, raï, funk, disco, psikedelia ve elektronik dans müziğini bir araya getiren Cezayir kökenli müzisyen Sofiane Saidi ve grubu Mazalda, deep house, house ve pop sound’larının bir araya geldiği üretimleriyle listelerin başında yer edinen Fransız DJ ve prodüktör Feder ve Orta Doğu müziğini techno ve acid house’la bir araya getiren Parisli elektronik müzik ekibi Acid Arab (live) bulunuyor.

 

Festival programı:

Nouvelle Vague
28 Kasım 2019 – 20:30
29 Kasım 2019 – 21:30

Sofiane Saidi & Mazalda
30 Kasım 2019 – 21:30

Feder
13 Aralık 2019 – 21:30

Acid Arab (feat. Cem Yıldız)
20 Aralık 2019 – 21:30

 

Nouvelle Vague

Fransız müzisyenler Marc Collin ve Olivier Libaux ortaklığından doğan Nouvelle Vague; “punk”ın ve “post-punk”ın söz dinlemez tavrını ve “new wave”in entellektüel derinliğini, “Bossa Nova”nın neşesi ve Melanie Pain, Elodie Frege ve Phoebe Killdeer’ın vokalleriyle birleştiriyor. Repertuarını Joy Division’dan The Clash’e, Depeche Mode’dan Blondie’ye kadar birçok kült grubun parçalarının cover’larıyla oluşturan grup; 2004-2010 arası çıkardıkları 4 albüm ile bir milyonun üzerinde satış yaptı. “Guns of Brixton”, “Dance With Me” ve “Love Will Tear Us Apart” new wave ve post-punk dönemi parçalarına yaptıkları yorumlarla dünyanın her tarafında ismini duyuran ekip; Royal Albert Hall, Olympia ve Hollywood Bowl gibi birçok önemli sahnede konserler verdi. Yönetmenliğini Marc Collin’in üstlendiği; Nouvelle Vague projesinin çıkış noktasını, geçmişini ve bütün albümlerin üretim sürecinin izini süren belgesel “Nouvelle Vague by Nouvelle Vague” 2018’de İngiltere’de yayımladı. 15 yıllık müzik yolculuklarında, grup üyelerinin kişisel arşivleri, performans kayıtları ve katıldıkları röportaj görüntülerinin bir araya geldiği belgeselde; Nouvelle Vague’ın “cover grubu” konseptini nasıl yeniden tanımladığı aktarılıyor. 2019 yılının Şubat ve Nisan aylarında “Rarities” ve “Curiosities” albümlerini paylaşan Nouvelle Vague, “15. Yıl Turnesi” kapsamında Babylon’a yeniden konuk oluyor.

 

 

İş birliğiyle.