KONSER: SIMON GHRAICHY CSO’DA

CSO - Ana Salon
07.09.2021 - 20.00
07.09.2021 - 22.30

PİYANONUN ROCK YILDIZ ANKARA’DA KONSER “Piyanonun Rock Yıldızı” Simon Ghraichy, Institut français Ankara katkılarıyla CSO Ada Ankara sahnesinde !⠀ ⏰ 7 Eylül 2021, Salı, 20.00⠀ 📍 Ana Salon⠀ Berlin Filarmoni, Champs-Elysées Tiyatrosu ve Carnegie Hall gibi dünyanın en prestijli salonlarında solist olarak konser veren Simon Ghraichy, 07 Eylül akşamı Cso Ada Ankara’ya konuk olacak.⠀ Biletler […]

PİYANONUN ROCK YILDIZ ANKARA’DA

KONSER

“Piyanonun Rock Yıldızı” Simon Ghraichy, Institut français Ankara katkılarıyla CSO Ada Ankara sahnesinde !⠀
⏰ 7 Eylül 2021, Salı, 20.00⠀
📍 Ana Salon⠀
Berlin Filarmoni, Champs-Elysées Tiyatrosu ve Carnegie Hall gibi dünyanın en prestijli salonlarında solist olarak konser veren Simon Ghraichy, 07 Eylül akşamı Cso Ada Ankara’ya konuk olacak.⠀
Biletler Biletinial adresi ve @sanatcepte uygulamasında.

(Sanatçı, Institut français Istanbul işbirliğiyle, IKSV Müzik Festivali kapsamında 8 Eylül’de İstanbul Fransız Sarayı’nda sahne alacak).

Program:

 • Bach Liszt
  Prélude and fugue in a minor for organ (arranged for piano by Franz Liszt)
 • Albeniz
  Iberia book IV
  (Malaga, Jerez, Eritaña)
 • Verdi Liszt
  sacred dance and duetto finale from Verdi’s Aïda
 • Granados
  El Fandango de Candíl
  La maja y el ruiseñor
  (From Goyescas)
 • Mozart Liszt
  Réminiscences de Don Juan

• Etkinlik girişinde “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır.
• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır
• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

Dinlemek için, Institut français de Turquie Spotify hesabını ziyaret edin, bağlantı https://buff.ly/38no6P0

Simon Ghraichy

Meksika ve Lübnan kökenli Fransız piyanist Simon Graichy, klasik müziğin vazgeçilmez yüzü olma yolunda. Kusursuz virtüözlüğü ve farklı müzikal bakış açısından dolayı meslektaşları tarafından takdir edilen Graichy, karizması ve rahat kişiliği sayesinde yeni kitlelere de ulaşmayı başardı.

Théâtre des Champs-Elysées, Carnegie Hall veya Berlin Filarmonosi gibi ünlü salonlar, Graichy  konserlerinde seyirci kitlelerinin yaş ortalamasının mutlak bir şekilde düştüğünü gördüler.

Paris Ulusal Yüksek Müzik Konservatuarı’nda Michel Béroff ve Daria Hovora’nın ve the Sibelius Academy in Helsinki’de Tuija Hakkila’nın öğrencisi olan müzisyen, özellikle Franz Liszt’in Réminescences Don Juan yorumunun sanat eleştirmeni Robert Hugues’ün beğeni dolu eleştirisi Wall Street Journal’da  yayınlandıktan sonra, kariyerinde 2010 yılında hızlı bir çıkış yaşar.

Ghraichy, New York Carnegie Hall, Washington DC Kennedy Center, Paris Théâtre des Champs- Elysées, l’Opéra Royal de Versailles, Berlin Filarmonisi, Peru’da Gran Teatro Nacional, Bogota’da Teatro Mayor gibi dünyanın dört bir yanında bulunan prestijli salonlarda ve Fransa, Almanya, Hollanda, Finlandiya, Norveç, Avustralya, Meksika, Küba, Brezilya, Mısır gibi ülkelerin çeşitli salonlarında hem solo, hem orkestralar ile, hem de oda müziği olarak  konserler vermektedir.

New York Bard Music Festival, Lübnan Uluslararası Baalbeck Festivali, Aix-en-Provence Festivali ve Chaise-Dieux Festivali gibi birçok festivale düzenli olarak davet edilmektedir.

2016 yılında, Simon Graichy prestijli Deutsche Grammophon ile bir anlaşma imzalar.

4 Mart 2017 yılında Théâtre des Champs-Elysées’de sarı etiketiyle çıkan albümü tüm basın tarafından kabul görür. Diskografisinin içinde aynı zamanda Liszt’in si minör sonatı, Schumann’ın Kreisleriana adlı eserlerini dahil eden Simon Ghraichy, ilk albümünü ise tamamen Franz Liszt’in « parafraz ve uyarlamalar »’ına adamıştır.