Konser: Louis Sclavis Quartet – “Characters on a Wall” – Akbank Caz Festivali

Babylon
24.10.2019 - 21:30

ECM’in efsanevi sanatçılarından, klarnetçi, saksofoncu, besteci ve emprovizatör Louis Sclavis, ilham verici plak şirketinin 50. yaş kutlamaları için, etkileyici grubu Louis Sclavis Quartet ile Akbank Caz Festivali’nin konuğu oluyor. Sclavis, festivalde birlikte sahne alacağı grubuyla, son albüm projeleri Characters on a Wall’dan performanslar sergileyecek.

Konser: Louis Sclavis Quartet – “Characters on a Wall”
Akbank Caz Festivali

ECM’in efsanevi sanatçılarından, klarnetçi, saksofoncu, besteci ve emprovizatör Louis Sclavis, ilham verici plak şirketinin 50. yaş kutlamaları için, etkileyici grubu Louis Sclavis Quartet ile Akbank Caz Festivali’nin konuğu oluyor.

Soft Machine, Sun Ra ve the Art Ensemble of Chicago’dan aldığı ilhamla müzik kariyerine 1975’te başlayan Louis Sclavis, 80’lerin başlarında Henri Texier Quartet, the Compagnie Lubat, Chris McGregor’s Brotherhood of Breath, Michel Portal, Tony Oxley, Evan Parker, Peter Brötzmann, Enrico Rava ve Tomasz Stańko gibi pek çok topluluk ve müzisyenle birlikte çaldı.1984’te ise kendi gruplarını kurmaya başladı ve o günden bu yana çeşitli grup formatlarında çalışmalarına devam ediyor.

Sclavis, festivalde birlikte sahne alacağı grubuyla, son albüm projeleri Characters on a Wall’dan performanslar sergileyecek. Bu albümün ilham kaynağı olan Ernest Pignon-Ernest, Fransa’da sokak sanatının öncülerinden olmasının yanı sıra Louis Sclavis ile uzun soluklu işbirliklerine imza atan bir sanatçı. Sclavis, Characters on a Wall’daki sekiz parçayı, sanatçının işleri arasından seçtiği sekiz kolaj (Roma’daki Pasolini, Filistin’deki Mahmud Derviş vd.) için besteledi. Çarpıcı melodiler ve sanat ilhamıyla dolu bu kutlama gecesinde siz de bize katılın!

Louis Sclavis: Klarinet
Sarah Murcia: Kontrbas
Benjamin Moussay: Piyano
Christophe Lavergne: Davul