KONSER: İRİS ŞENTÜRKER & NICOLAS DAUTRICOURT

CerModern, Altınsoy Cad. No:3, 06101 Sıhhıye / Altındağ-Ankara
24.03.2017 - 08:00

NICOLAS DAUTRICOURT VE İRİS ŞENTÜRKER
Frankofoni Haftası çerçevesinde, Ankara Fransız Kültür Merkezi, CerModern desteğiyle, Türk piyanist İris Şentürker ve Fransız kemancı Nicolas Dautricourt ile bir konser gerçekleştirecektir.

NICOLAS DAUTRICOURT VE İRİS ŞENTÜRKER

Frankofoni Haftası çerçevesinde, Ankara Fransız Kültür Merkezi, CerModern desteğiyle, Türk piyanist İris Şentürker ve Fransız kemancı Nicolas Dautricourt ile bir konser gerçekleştirecektir.

Program:

  • Johann Sebastian Bach (15’) Sonate BWV 1014 (keman ve piyano)
  • Jean Sibelius (12’) 3 humoresques op.87 & 89
  • Hasan Ucarsu (8’) « Aperlai » from the « The Story of Four Ancient Cities »
  • César Franck (30’) La majör Sonatı

Biletler  TR-bilet-al-qngtnhqxll_Kirp

İris Şentürker, biografi:

Oda müziği kariyerini dünyaca ünlü müzisyenlerle verdiği konserlerle devam ettiren piyanist İris Şentürker İstanbul’da dünyaya geldi. Müzik eğitimine beş yaşında başladı. 1998’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof. Meral Yapalı’nın sınıfından derece ile mezun oldu.“The British Council” tarafından düzenlenen “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasında birinci olduktan sonra Manchester Royal Northern College of Music’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sanatçı, Leontina Margulis, Irina Zaritskaya, Hüseyin Sermet, Sergei Dorensky gibi ünlü müzisyenlerle çalıştı. Eczacıbaşı Vakfı’nın tam bursu ile calışmalarını sürdürdü. İş Sanat tarafından düzenlenen “BBC Solistleri Yarışması”nda en iyi üç sanatçıdan biri seçildi. Fransız Hükümeti’nin davetlisi olarak Alfred Cortot Ecole Normal de Music de Paris’de çalışmalarına ünlü piyanist Christian Ivaldi ile devam etti, Concour Diplôme Execution de Piano yarışmasında üçüncü, Oda Müziği dalında Concour Diplome Superior de Music de Concertiste yarışmasında da oybirliği ile birinciliğe layık görüldü.

 

Nicolas Dautricourt, biografi:

‘Adami’ tarafından ‘Yılın Klasik Keşfi’ seçilerek Georges Enesco ödülü alan Nicolas Doutricourt, neslinin en parlak ve beğenilen Fransız kemancılarından biri olarak kabul edilmektedir. Sanatçı, Henryk Wieniawski, Jeunnesses Musicales, Rodolfo Lipizer ve Gian- Battista Viotti gibi birçok yarışmada ödül kazanmış ve finalist olmuştur.

Philip Hirschorn, Miriam Fried, Jean-Jacques Kantorow, Gerard Poulet, Jean Mouillere gibi önemli ustalarla çalışmış olan Doutricourt 2007 yılından beri “Moments Musicaux de Gerberoy”un artistik direktörlüğünü yapmaktadır.

 

Francophonie_logo -cermodern-logo