Konferans “Pierre Loti, Roman Gibi Bir Hayat”

İzmir Fransız Kültür Merkezi
24.10.2019 - 19:00
24.10.2019 - 19:00
Konuşmacı Alain Quella-Villéger "Pierre Loti; Roman gibi bir hayat".  24 Ekim Perşembe, Saat 19.00 Simültane çeviri. Edebiyat ve tarih alanlarında doktora yapan, Pierre Loti uzmanı Alain Quella-Villéger,. «Pierre Loti, Roman Gibi Bir Hayat» ismini verdiği kitabını geçtiğimiz aylarda Fransa’da yayımlamıştır. Konferansında, tüm nüans ve paradokslarıyla, 19. yüzyıl sonlarında İstanbul’da yaşayan ve kendisini Türk dostu olarak [...]

Konuşmacı Alain Quella-Villéger

“Pierre Loti; Roman gibi bir hayat”.  24 Ekim Perşembe, Saat 19.00 Simültane çeviri.

Edebiyat ve tarih alanlarında doktora yapan, Pierre Loti uzmanı Alain Quella-Villéger,. «Pierre Loti, Roman Gibi Bir Hayat» ismini verdiği kitabını geçtiğimiz aylarda Fransa’da yayımlamıştır.
Konferansında, tüm nüans ve paradokslarıyla, 19. yüzyıl sonlarında İstanbul’da yaşayan ve kendisini Türk dostu olarak nitelendiren, çok yönlü yazar Pierre Loti’nin bilinmeyen yönlerini bizlerle paylaşacak.

Quella-Villéger, Bruno Vercier ile birlikte ortak yayınlandığı ve daha önce bilinmeyen günlüğü için  Fransız Akademisi tarafından 2018 yılında Emile-Faguet ödülünü almıştır.