FRANKOFONİ: KONSER ÇOCUK ŞARKILARI

Adenauer Cad. No 30 - YILDIZ
25.03.2017 - 04:00

Frankofoni kutlamaları kapsamında, Ankara Fransız Kültür Merkezi, fransız şarkıcısı Jean-René’i, Türkiye’de konser vermesi için davet etmektedir. Gösteri, 6 – 10 yaş arası çocuklara yöneliktir.

Frankofoni kutlamaları kapsamında, Ankara Fransız Kültür Merkezi, fransız şarkıcısı Jean-René’i, Türkiye’de konser vermesi için davet etmektedir. Gösteri, 6 – 10 yaş arası çocuklara yöneliktir.

17 – 25 Mart

Bursa
Beysukent Koleji,
Tevfik Fikret,
Ankü Koleji
Jale Tezer Koleji
Nesibe Aydın Okulları
Onur Bilkent Koleji
Charles de Gaulle
Büyük Kolej
Bahçeşehir Koleji

Ankara Fransız Kültür Merkezi

GÖSTERİ

Sahnede gitar, banjo ve kontrbas çalan sadık müzisyeni Claude Rossat’nın işbirliği ile Jean René kendisiyle şarkıda eşlik edecek seyircileri her zaman hareketlendiren  nazik ve komik şarkılardan oluşan yaklaşık 45 dakikalık bir gösteri sunuyor.

İlk dinlemeden sonra akılda kalan melodiler, şiiri andıran çocukların günlük yaşamlarının akışını anlatan metinler, tüm bunlar sanatçının seyirci ile çok çabuk yakınlaşmasını sağlıyor.

Jean René

1953 yılında dünyaya gelen ve meslek hayatına ilk olarak öğretmen olarak adım atan Jean René, daha sonra Lyon kabarelerinde şarkı söylemeye başlar, ve buna paralel olarakta Avusturyalı bir kadınla beraberliğinden dolayı, Almanca kitaplar çevirir.

İlk şarkılarını Frederik ve Pierre adında iki çocuğu için yazan şarkıcı, Lyon bölgesinde bulunan çocuklara da uygun gösteriler sunar.

İçerisinde « Des câlins » adlı albümü için aldığı Altın Plak gibi birçok albüm, frankofon ülkelerde sayısız gösteriler, kariyerini oluşturmuştur.

2011 yılında dağıtımını Flammarion yayınlarının üstlendiği, Jean-Claude Carrière, Agnès de Lestrade, Jacques Bonnaffé, Michel Piquemal, François Reynaert gibi ünlü isimlerin de referans olduğu, çocuklara yönelik kitaplardan oluşan « Bulles de Savon » adında bir yayınevi açar.

Birçok kitap yazan sanatçı, en son çıkan « Rebelles, qui êtes-vous ? » adlı kitabı ile büyük başarı elde etmiştir. Tüm bu kreasyonların ortasında, çocuklar ile ve çocuklar için bu uzun yolu çizen unsur ise aktarma isteğidir.

Francophonie_logo