Etkinlik: “Performing Art”, Noé Soulier

Arter
12 ve 13.10.2019, 18.30

Arter, « Performing Art » performans programı çerçevesinde, Fransız koreograf ve dansçı Noé Soulier’nin bir çalışmasını sunuyor. Noé Soulier’nin koreografileştirilmiş bir sergi gibi tasarladığı « Performing Art » çalışmasında, bir koleksiyonda yer alan sanat eserleri sanat uzmanları tarafından yerleştiriliyor ve oturan seyirciler önünde bir tiyatro sahnesinde sergileniyor.

Etkinlik: Performing Art, Noé Soulier

Arter, « Performing Art » performans programı çerçevesinde, Fransız koreograf ve dansçı Noé Soulier’nin bir çalışmasını sunuyor.
1987’de Paris’te doğan Noé Soulier, Paris Ulusal Müzik ve Dans Yüksek Eğitim Merkezi’nde ve Brüksel’de PARTS’da eğitim gördü. Vücut hareketlerini ağırlıklı olarak bir koreografik perspektif içerisinde inceleyen sanatçı, çok farklı ortamlarda dans ediyor. Çoğu zaman bir enstalasyon biçimini alan performanslarıyla dans, sanatsal performans ve çağdaş sanat arasında bir diyalog kurmayı amaçlayan Soulier, çalışmalarını kurumlar ve çağdaş sanat müzeleri bünyesinde sergilemeyi tercih ediyor.

Noé Soulier’nin koreografileştirilmiş bir sergi gibi tasarladığı « Performing Art » çalışmasında, bir koleksiyonda yer alan sanat eserleri sanat uzmanları tarafından yerleştiriliyor ve oturan seyirciler önünde bir tiyatro sahnesinde sergileniyor. Soulier Arter’deki projesi için, performansçıya dönüşecek olan 6 yerel uzmanın işbirliğiyle, Arter’in çağdaş sanat koleksiyonundan seçeceği bazı eserler etrafında yeni bir koreografi oluşturacak.