Atta Festival – Tierra Efimera

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
24.11.2018 - 12:00

Tierra Efímera resim ve film, çizgi film ve koreografi, gölge tiyatrosu ve grafik tasarım, sanat ve ekolojinin birleşmesi ile oynayan bir gösteridir. Gösteri boyunca farklı sanat dönemlerini çağrıştıran görüntüleri gözlemleriz; kaya resimlerinden çağdaş resimlere kadar…

TIYATRO

Tierra Efimera

Ekip: Collectif Terron (Fransa)

Tierra Efímera resim ve film, çizgi film ve koreografi, gölge tiyatrosu ve grafik tasarım, sanat ve ekolojinin birleşmesi ile oynayan bir gösteridir. Gösteri boyunca farklı sanat dönemlerini çağrıştıran görüntüleri gözlemleriz; kaya resimlerinden çağdaş resimlere kadar… Soyutlamanın önemli bir rol oynadığı bu gösteride izleyiciler kendi hayal gücünü kullanır, böylece her seyirci farklı bir deneyim yaşar.

Amaç seyircilerin sıradan, unutulmuş ya da çoğunlukla göz ardı edilen konulara ilişkin algısını değiştirmektir. Seyirciler gösteride dünyayı, suyu, kumu, kağıdı hayal ederek onlarla nasıl oynayabileceklerini, birçok olasılığı keşfederek öğrenirler.

Tierra Efímera bir hikaye değildir, aksine evrensel, görsel bir dilde yazılmış, her yere ulaşmayı mümkün kılan birkaç öykünün toplamıdır.

40 dakika
4 yaş ve üzeri
Sözsüz