Antonio Placer ile müzikal buluşma

Institut français Izmir
02.09.2021 - 21:00
02.09.2021 - 21:00

IF İzmir bahçesinde.

Institut français İzmir, gitarist, yorumcu, besteci ve şair Antonio Placer’i ağırlıyor. Placer konserinin ardından dinleyicilerle müzik üzerine sohbet edecek. Bu buluşmayı kaçırmayın! Etkinlik ücretsiz olup, rezervasyon zorunludur : kultur.izmir@ifturquie.org

Antonio Placer

Şarkıcı, müzisyen, şair, besteci, düzenlemeci, Fransa’da yaşayan bir Galiçeli… Placer kariyeri boyunca farklı rüzgarlarla şekillenen bir dünya müziği yaratıyor. Müziğinin doğasını ya da tarzını net olarak tanımlamak zor, zira yaptığı ne tam olarak Flamenko, ne caz, ne fado ne tango ya da klasik müzik. Onun sanatı, öncelikle ve en önemli olarak, tüm varlığıyla kapladığı sahnesi. Jacques Brel’in içtenliği, Léo Ferré’nin asabiyeti, Jean Ferrat’nın devrimci tutkusuna sahip Placer, çeyrek yüzyıldır, içimizi titreten trajedik müziğiyle ve sahnedeki varlığıyla seyircilerini derinden vuruyor.

30’dan fazla ülkede sergilediği 20 sahne performansı yaratan sanatçının 300’den fazla bestesi ve yayımlanmış 13 albümü bulunmaktadır. Şiirleri farklı dillere çevrilmiştir. Fernando Suarez Paz (Astor Piazolla’nın kemancısı), Renaud García-Fons, Steve Swallow, Paulo Bellinati, Carlo Rizzo, Elena Ledda, Angélique Ionatos, Amancio Prada, Rocío Marquez, Gabriele Mirabassi, Toninho Ferragutti, Jean-Marie Machado, Stracho Temelkovski, Jean-François Baez, Jorge « Negrito » Trasante, Cristina Azuma, Mauro Palmas gibi isimlerle sahne almıştır.