28. Akbank Jazz Festivali: Caloé

Nardis
26.10.2018 - 22:30

Caz vokali ve besteci Caloé, büyük hayranlık duyduğu Ella Fitzgerald’ın adımlarını tutkuyla takip ediyor ve onun geliştirdiği “scat” vokal tekniğini kendince yorumlayıp yeni keşifler yapmanın peşine düşüyor.

KONSER

Caloé

Caz vokali ve besteci Caloé, büyük hayranlık duyduğu Ella Fitzgerald’ın adımlarını tutkuyla takip ediyor ve onun geliştirdiği “scat” vokal tekniğini kendince yorumlayıp yeni keşifler yapmanın peşine düşüyor. Farklı kültürlerden ve renklerden esinlenerek yazdığı şarkılarla ve geniş repertuarıyla, emprovizasyonları ve karakteristik yorumuyla kendi gökkuşağını yaratan bu genç yetenek, kariyerinin başından beri ilham verici sanatçılarla çevrili olmasının da hakkını veriyor. Müziğini her ay YouTube kanalından yayınladığı yeni videolar aracılığıyla paylaşıyor ve takipçilerine Fransa’daki hayatından enstantaneler sunuyor.

Caloé bu yılın başında, Stevie Wonder’ın “Part Time Lover” cover’ı ve “Soleil d’Hiver” olmak üzere iki yeni single yayınladı.

Montreux Caz Festivali’nde yarı finale kalmasının yanı sıra bugüne kadar New York, Meksika, Oslo ve Stockholm gibi şehirlerde önemli caz sahnelerinde performans sergiledi.

Fransız esintilerini şehre taşıyacak Caloé’nin İstanbul’daki bu ilk konseri kaçmaz.

Caloé Barbillon: Vokal
Uraz Kıvaner: Piyano
Kağan Yıldız: Kontrabas
Ferit Odman: Davul