11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri

Online
10.12.2020
17.12.2020

Festival online olarak gerçekleşecektir. Türkiye İnsan Hakları Vakfı İzmir Şubesi tarafından düzenlenmektedir

11. İNSAN HAKLARI BELGESEL FİLM GÜNLERİ

10 – 17 Aralık Saat

TİHV 11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri bu yıl 10-17 Aralık 2020 tarihlerinde çevrimiçi (online) olarak ülke çapında belgesel sinemaseverler ve insan hakları savunucuları ile buluşuyor.

Türkiye’de ve dünyada insan hakları açısından yaşanan çok farklı sorunlara yönelik olarak izleyenlerde bir farkındalık ve duyarlılık oluşturmayı hedefleyen 11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin bu yıl teması ‘toplanma ve gösteri yapma özgürlüğü’ dür.

İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Institut Français İzmir ile ortak gerçekleştirilen TİHV 11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri, Avrupa Birliği (AB) tarafından da maddi olarak desteklenmektedir.

Programda ülke içinden 10, ülke dışından 15 olmak üzere toplam 25 seçme belgesel film yer alıyor. Program ve filmler hakkında ayrıntılı bilgiyi https://tihvbelgeselfilm.org sitesinden edinebilirsiniz.

Sinemaseverlerin filmleri izleyebilmeleri ve programa dair duyuruları alabilmeleri için https://tihvbelgeselfilm.org sitesine girip sadece e-posta adresleri ile sınırlı bir iletişim formu doldurmaları gerekmektedir. Filmler 10 Aralık 2020 saat 10.00 itibarıyla gösterime açılacak, yedi gün sonra, 17 Aralık 2020 saat 24.00 itibarıyla gösterime kapanacaktır. Dağıtımcı ve yapımcı şirketler ile yapılan anlaşmalar gereği programda yer alan yabancı filmler yalnızca Türkiye’deki izleyicilere açık ve izleyici kontenjanları 250 kişi ile sınırlı olacaktır. Kontenjan dolduktan sonra filmler gösterime kapanacaktır.

Yerli filmler için herhangi bir kontenjan sınırı olmadığı gibi yurt dışı ve yurt içi gösterimlere açıktır.

11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri kapsamında yapılan “toplanma ve gösteri yapma özgürlüğü” temalı afiş yarışmasında birinci seçilen Ulaş Yeşilyurt’a ait eser film günlerinin afişi olarak belirlenmiştir. Ayrıca yarışma katılımcısı en beğenilen 26 eser 01-17 Aralık 2020 tarihlerinde https://tihvbelgeselfilm.org adresinde çevrimiçi olarak sergilenecektir.

Yedi gün boyunca insan hakları savunucuları ve tüm sinemaseverler ile bu etkinlikte birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyacağız.

Etkinlik sayfası: tihvbelgeselfilm.org11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri

FRAGMANI İZLE