Müzikal Okuma: Lucie Land – “Bunun beni ele geçirmesini seviyorum, öyle ki bir meslek haline bile dönüştürebilirim”

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
16.03.2019 - 15:00

Değişik kıtalara yaptığı yolculuklarda farklı insanlar, müzisyenler ve şairlerle tanışan Land, erken yaşlarda roman ve şiirle ilgilenmeye başladı. İlk romanı « Gadji » birçok ödüle layık görüldü. Üçüncü romanı, « La débrouillardise » ise 2018’de Grasset yayınevi tarafından yayınlandı.

Müzikal Okuma: Lucie Land – “Bunun beni ele geçirmesini seviyorum, öyle ki bir meslek haline bile dönüştürebilirim”

Yazar Lucie Land “La débrouillardise” kitabından bölümler okumak için İstanbul Fransız Kültür Merkezinin kütüphanesine konuk oluyor.

Kanada’nın batısındaki bir adada yaşayan ve orada lise eğitimini tamamlayan Lucie Land daha sonra Paris’te Doğu Dilleri Enstitüsü’nde Hint ve Roman dilleri üzerine eğitim gördü.

Değişik kıtalara yaptığı yolculuklarda farklı insanlar, müzisyenler ve şairlerle tanışan Land, erken yaşlarda roman ve şiirle ilgilenmeye başladı.
İlk romanı « Gadji » (2008, Sarbacane ve Hachette Poche Jeunesse yayınevleri) birçok ödüle layık görüldü. Üçüncü romanı, « La débrouillardise » ise 2018’de Grasset yayınevi tarafından yayınlandı.

Lucie Land, İstanbul Saint-Joseph Lisesi’nde gerçekleştirdiği rezidans çerçevesinde öğrencilerle şiir yazımı üzerine çalışıyor.

Etkinlik sadece Fransızca dilinde olacaktır. Giriş serbest, kayıt gereklidir.