ADIM ADIM SIFIR ATIK

IFT : Konrad Adenauer Cad. No 30 - YILDIZ
23.11.2019 - 09:00
23.11.2019 - 16:00

Stands et conférence

ADIM ADIM SIFIR ATIK

  • 23 Kasım Cumartesi, 09.00 – 16.00 arası
  • Dilara Koçak ile konferans saat 13:00’te (konuşma dili Türkçe gerçekleşecektir)
  • IFT : Konrad Adenauer Cad. No 30 – YILDIZ
  • Giriş ücretsizdir

Hava kirliliği, toprakların çoraklaşması, iklim değişikliği… Bu çevre sorunları karşısında duyarsız kalmak mümkün değil. Hepimiz hem kendimiz hem de çocuklarımız için üzüntü ve kaygı duyuyoruz.
Ama asıl soru: Ne Yapabiliriz?
Daha sağlıklı yaşamak ve çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmak için bize düşen nedir?
Aslında ulaşması ve uygulaması çok da zor olmayan çözümler mevcut.
Bu ekolojik çözümleri Avrupa Atık Azaltımı Haftası çerçevesinde sizin için bir araya getirdik. Şehir hayatında doğal yaşamla uyumlu alternatifleri keşfetmek, anneannelerimizin alışkanlıklarını hatırlamak ve bilgilerimizi tazelemek için buluşuyoruz.
23 Kasım 2019 cumartesi günü saat 13.00’te Institut français Ankara‘da Sayın Dilara Koçak tarafından Sıfır Atık Sıfır Açlık “Gıdanı Koru” başlıklı konferans gerçekleştiriliyor. Sağlıklı ve atıksız yaşamla ilgili bilgilerin, deneyimlerin ve ipuçlarının paylaşılacağı bu konferansta bir araya geliyoruz. Aynı gün, yerel üreticilerimiz 09.00-16.00 saatleri arasında satış stantları açıyorlar. Gündelik hayatta sıkça kullandığımız ama dünyamızı çöpe çeviren pek çok ürünün atıksız alternatifleri olduğunu biliyor muydunuz? Türkiye’de üretilen bu ürünler sayesinde evinizdeki plastiklere, kimyasal içerikli temizleyicilere ve kişisel bakım ürünlerine elveda diyebilirsiniz. Hafta boyunca Institut français Ankara Café La Clé’de bu ürünleri kapsayan bir sergi düzenliyor, hatırlatalım.
23 Kasım günü Institut français Ankara’daki bu çoklu faaliyette buluşmak üzere…

Dilara Koçak (www.dilarakocak.com.tr)

Bu etkinliği, atık azaltımı ve sıfır atık konularında işbirliği yaptığımız partnerimiz Adım Adım Sıfır Atık ile birlikte organize ediyoruz. (www.adimadimsifiratik.com)