Yaşasın sinema !

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
03.03.2018 - 02:20

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Mart ayında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Mart ayında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor. Son zamanlarda uluslararası festivaller tarafından ödüllendirilen ve basın tarafından beğeni toplayan filmler, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde Cumartesi günleri saat 14.30, 16.45 ve 19.15 ve Pazar günleri saat 14.30 ve 16.45.

Ara Güler, bir zamanlar Istanbul (Samuel Aubin) : Ara Güler’in gözünden İstanbul, usta fotoğrafçı bize hikayelerini, çekim anlarını, tarihsel yönlerini ve kişisel gözlemlerini anlatıyor.

Paramparça (Fatih Akin) : Katja’nın hayatı kocasının ve oğlunun bir bombalı saldırıda ölmesiyle yerle bir olur. Yas ve adaletsizliğin ardından intikam zamanı gelecektir.

Loveless / Sevgisiz (Andrey Zvyagintsev) : Boris ve Genia boşanıyorlar. Her ikisi de 12 yaşındaki oğulları Alyosha’ya ilgi duymuyor gibi görünüyorlar. Ta ki kaybolana kadar.

See You Up There (Albert Dupontel) : Kasım 1918. Siperde hayatta kalmayı başaran  dahi bir tasarımcı ve mütevazi bir muhasebeci ölüler için yapılan anıtlar üzerinden bir kumpas tertip eder.

Bilet fiyatları 10 TL’dir  (Fransız Kültür Merkezi’nin öğrenciler içinse 5TL’dir) ve bilet satışı gösterim günleri 14:30 ve 19:15 saatleri arasında yapılmaktadır. Sadece nakit ödeme geçerlidir.