Uluslararası Kadiköy Festivali, Rémi Panossian Trio

Yeldeğirmeni
26.09.2019, 20.30

Uluslararası Kadiköy Festivali, 26 eylül tarihinde, Rémi Panossian Trio’yu Yeldeğirmeni sahnesinde ağırlıyor.

Uluslararası Kadiköy Festivali, Rémi Panossian Trio

Bu üç modern caz müzisyeni, 9 yıldan bu yana tüm dünyada 400’den fazla konserle güçlenen birliktelikleri ve deneyimleri sayesinde cazın sınırlarını aşarak yeni ufuklara doğru yola çıkıyorlar. 2017’de piyasaya çıkan « Morning Smile » ismini verdikleri dördüncü albümlerinde konuk müzisyenleri ağırlayan grup, bestelerini böylece anlatımsal bir müziğe doğru genişletiyor.
Bir önceki albümleri RP3’de (2015, Jazz Family), sanat yönetmeni olarak Eric Legnini ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin hedefi grubun müzik rengini tescil etmekti: yıkıcı groove tınılar, pop ve sözlü melodiler, doğaçlama anlarının çılgınlığı ve enerjisi.
Bu hedefe başarıyla ulaşan RP3, bundan böyle caz yapan bir rock grubu veya rock çalan bir caz grubu olarak adlandırılabilir…
Karışık bir dinleyici kitlesine hitap etmek isteyen grup bugün artık amacına ulaştı. Melodileri hiçbir zaman gevezelik yapmadan konuşkanlar, ritimleri ise karmaşık ve büyüleyici. Ynı zamanda ustalıklarını ve yeteneklerini ortaya koyarlarken müziğin ruhunu oluşturan heyecan duygusuna hizmet ediyorlar.
Yeni ses tınılarına açılmayı arzu eden üçlü, mix’ler için Eric Lau ile çalışarak daha İngilizvari bir ses ve dokunuşa yakınlaşmayı istedi. Londra sahnelerinin en gözde isimlerinden olan İngiliz DJ ve yapımcı Eric Lau, Yussef Kamaal’in albüm projesinin bir kısmının mix’lerini gerçekleştirmişti.