TÜRKİYE PRÖMİYERİ: SUSKUNLUK

FKM, Konrad Adenauer Cad. No 30 - YILDIZ
10.04.2019 - 19.00

GÖSTERİM & SÖYLEŞİ
Katılımcılar:
Yönetmen Merve Gezen
Oyuncular İpek Çeken, Haluk Cömert, Derya Baykan
15 yaşın altına tavsiye edilmemektedir 

TÜRKİYE PRÖMİYERİ: SUSKUNLUK

Yönetmen Merve Gezen’in Suskunluk adlı yeni filminin Türkiye prömiyeri Ankara Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak.

15 yaşın altına tavsiye edilmemektedir.

Filmin özeti: Hikayelerini duyuracak gücü kendilerinde bulana kadar örselenmiş çocukların sesleri susturulmuştur.

Gösterimden sonra, filmin yönetmen ve senaristi Merve Gezen ve oyunculardan İpek Çeken, Haluk Cömert ve avukat Derya Baykan’ın katılımlarıyla bir söyleşi düzenlenecektir.

 

Merve Gezen (yönetmen)

Paris devlet yüksek konservatuarı ve Sorbonne Üniversitesi tiyatro ve sinema mezunudur.” Hela Sohbetleri”ni 2012’de, Boston’da İnsan Hakları ve Kanada’da en iyi yabancı film ödüllerini aldığı “Nerdesin Aşkım”ı 2014’te, Boston Türk Filmleri Festivali ve Kanada’da en iyi kısa film ödüllerini aldığı Scrabble’ı ise 2016’da çekmiştir. Gezen’in 4. kısa metrajı “Suskunluk” siyah-beyaz ve sessiz film formatındadır.

 

Oyuncular:

Ipek Çeken

 

Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarın’dan 1988’de derece ile mezun oldu ve İhsan Doğramacı Üstün Başarı ödülünü almıştır. Tiyatro oyunculuğu ile birlikte aynı zamanda Ankara Devlet tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve 7 yıl Müdürlüğü görevlerinde de bulundu. Reklam filmleri, televizyon dizileri, eğitim ve magazin programlarında oyuncu ve sunucu olarak da yer aldı.

Haluk Cömert 

Haluk Cömert, 1959 yılında Ankara’da doğmuştur. Eğitimini Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümü’nde tamamlamıştır. Adana, Ankara ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Şu anda Oyunculuk Mektebi’nde sinema, dizi, oyunculuk ve diksiyon dersleri vermektedir. Emanet, Adını Kalbime Yazdım, Yol Ayrımı, Sultan, Kapalı Çarşı, Bir Bulut Olsam rol aldığı diziler arasındadır. Fox Tv’de yayınlanan; başrolü Fikret Kuşkan, Ebru Aykaç ve Emel Çölgeçen’in paylaştığı Kırlangıç Fırtınası dizisinin kadrosunda yer almakta ve Maksut karakterini canlandırmaktadır.

Derya Baykan 

Başkent Üniversitesi Hukuk fakültesinden 2008 yılında mezun olan Derya Baykan, Afsad ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu üyesidir. 2018 yılında ise iki amatör kısa film çalışmasında yönetmenlik ve görüntü yönetmenliği yaptı. Merve Gezen’in Suskunluk isimli filminde hukuk danışmanlığının yanı sıra set fotoğrafçılığı ve oyunculuk görevlerinde bulundu. Fotoğraf ve sinema alanında çalışmalarına, avukatlık mesleği ile birlikte Ankara’da devam ediyor.