Buluşma: Süveyş Kanalı ve Osmanlı İmparatorluğu, Faruk Bilici

Institut français kütüphanesi
21.02.2020 - 18:00

“Süveyş Kanalı ve Osmanlı İmparatorluğu” kitabının yazarı Faruk Bilici ile Institut français kütüphanesinde 21 Şubat’ta buluşma gerçekleşecek.

İFEA’da oluşan 17 Şubat konferasından sonra, tarihçi Faruk Bilici ile 21 Şubatta bir söyleşi gerçekleşecek. “Süveyş Kanalı ve Osmanlı İmparatorluğu” kitabının yazarı ile tanışmanız veya sorularınızı sorabilmeniz dileğiyle, Institut français kütüpahnesinde sizleri samimi bir ortamda bekliyoruz.

Osmanlı İmparatorluğu ve çağdaş Türkiye uzmanı olan tarihçi Faruk Bilici, Doğu Dilleri ve Medeniyetleri Enstitüsü (İnalco) emeritus profesörüdür. Çalışmalarını esas olarak, İslam kurumları tarihi, 16.-20. yüzyıl Fransa-Osmanlı ilişkileri ve Osmanlı dönemi Mısır tarihi konularında yürütmektedir.
Actes-Sud/Sindbad yayınevinde Türkçe kitaplık koleksiyonunu yönetmiştir. « Türkiye : Bir devrimden ötekine » (2013) kitabını yayına hazırlayanlar arasında yer almıştır. Son olarak, « Mısır seferi, İskenderiye ve Osmanlı tarihi : öteki tarih » (2017) kitabı yayınlanmıştır.

Giriş serbesttir. Söyleşi dili Fransızca’dır.