SİNEMA: STILL RECORDING

Institut français sinemasında
13.02.2022 - 19.00

Istiklal Caddesi No°4, 34435, Beyoğlu.

STILL RECORDING

13 Şubat Pazar
Saat 19.00’da Institut français sinemasında

Institut français Türkiye, Migration Jam’in Cinema Paradisaea adlı yeni film gösterim serisini ağırlamaktan mutluluk duyuyor.

Şubat ayı boyunca her Pazar günü saat 19.00’da, mülteci ve göçmen kökenli yönetmen ve sanatçıların yaratıcı çalışmalarını içeren Migration Jam Cinema Paradisaea’nin belgesel türündeki 4 filmlik ilk gösterimini Institut français İstanbul’da gerçekleştirecek. Ödüllü Suriyeli ve Filistinli yönetmenlere ait olan filmlerin her biri İstanbul’da ilk kez yayınlanacak ve ardından izleyiciler filmlerin yönetmenleriyle söyleşi yapma fırsatı bulacak.

Sınırlı kapasite. Rezervasyon yapmayı unutmayın!

Program:

Taste of Cement – Yönetmen: Ziad Kalthoum – Şubat 6 Pazar saat 19.00’da

Still Recording – Yönetmen: Saeed Al Batal & Ghiath H. Ayoub – Şubat 13 Pazar saat 19.00’da

A Comedian in a Syrian Tragedy – Yönetmen: Rami Farah – Şubat 20 Pazar saat 19.00’da

As I Want – Yönetmen: Samaher Alqadi – Şubat 27 Pazar saat 19.00’da

 

Etkinlik ücretlidir. Tam: 15 TL I Öğrenci: 10 TL – Biletinizi/Biletlerinizi rezervasyon yaptırarak gösterim günü girişte ödeyebilirsiniz. 

Yerel COVID-19 düzenlemeleri geçerlidir. Katılımcıların aşı kartlarını veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonuçlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Cinema Paradisaea ismi, Sterna Paradisaea – Kutup Kırlangıç Kuşundan esinlenmiştir. Bu küçük kuş, her yıl bir kutuptan diğer kutba göç ederek tüm hayvanlar arasında en uzun göç yolculuğu yapan hayvan olarak bilinir.