PİYANO RESİTALİ: MAXIME ZECCHINI

AASSM
01.07.2021 - 19:00
01.07.2021 - 19:00

1. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali dahilinde İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle.

1. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali kapanış konseri.

İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle.

Seyirci girişi yoktur, konser Izmirtube kanalından canlı olarak yayınlanacaktır.

 

PROGRAM

Film müzikleri, Sol el ve çift el

Camille Saint-Saëns Mon coeur s’ouvre à ta voix “Samson ve Dalila”
Claude Debussy  Clair de Lune “Ocean’s Eleven”
Michel Legrand 
“Yentl” : Where is it written ? / Papa can you hear me  / The piece of sky
“Un Été 42 / Yaz Günüydü”
“Les Parapluies de Cherbourg / Cherbourg Şemsiyeleri”
Gabriel Yared  “L’ Amant /  Sevgili”
John Barry  “Out of Afrika / Benim Afrikam”
John Williams “La Liste de Schindler / Schindler’in Listesi”, “Jurassik Park”
Justin Hurwitz  “La La Land” : City of Stars / Mia and Sebastian’s theme / Another days of sun
“La Môme / Kaldırım Serçesi” filminden ; L’Hymne à l’amour / Je ne regrette rien / La vie en rose

“Konserimi, çift el için bestelenmiş ve sol el için özel olarak düzenlenmiş bestelerle, film müziklerinin büyük ustalarına adamak istiyorum.

Tüm dünyayı dolaşan ve artık ortak duygularımızın mirası haline gelen bu zamansız eserleri sizler için yorumlamaktan çok mutluyum.

Sizlere hazırlamış olduğum içerikte, Fransız ve Amerikan filmleriyle, klasik ve romantik dönem filmlerinden unutulmaz eserlerle birlikte olacağız. Birlikte hoş bir zaman dilimi geçireceğimize inanıyorum” Maxime Zecchini

MAXIME ZECCHINI

Paris ve Lyon Devlet Yüksek Müzik ve Dans Konservatuarı’nda eğitim alan Maxime Zecchini, Italya Imola’da Incontri col Maestro Akademisi’nden mezun olan ilk fransızdır piyanisttir.
Arcachon Uluslararası yarışmasını, Normandiya Forum Birincilik ödülünü, Cziffra Vakfının ödülünü, Sicilya Ragusa-Ibla ödülünü ve İtalya Varenna-Lac de Côme Uluslararası yarışmasında oy birliğiyle birincilik ödülünü kazanır.
Aralarında İtalya, Almanya, İngiltere, Güney Kore, Çin, Japonya, Güney Amerika, Avustralya, Rusya, ve Orta Amerika ülkelerinin bulunduğu elliden fazla ülkede konserler veren sanatçı, Pekin Devlet Operası, Şangay Operası, Kiev Filarmoni Orkestrası, Malezya Devlet Senfoni Orkestrası, Johannesburg Filarmoni Orkestrası ile sahne almıştır.

Maxime Zecchini Marcel Bleustein-Blanchet Vakfı, Fondation Meyer Vakfı ve Société Générale gibi kurumlardan burslar kazanmıştır, Mission du Centenaire ve Venedik Vakıf tarafından desteklenmektedir.

Sanatçının kaydettiği, solo piyano, piyano ve orkestra için konçerto ve oda müziği ile gerçekleşen, sol el için eserlerden oluşan 10 albümlük antoloji (Ad Vitam records), bu alanda tek örnektir… Söz konusu proje basın tarafından büyük övgüyle karşılanmış (Télérama, Diapason, Classica, Le Monde…), sanatçı Fransız ve diğer ülkelerin radyo ve televizyon kanallarında çok sayıda programa davet edilmiştir. (Culture Box, France Info TV, France Musique, Radio Classique, France Inter, France Culture)

Piyano-vokal resitalleri için Amerikalı şarkıcı Julia Migenes ile ve konser-okumalar için oyuncu Anouk Aimée ile işbirliği yapan Zechini’nin besteleri ve düzenlemeleri Durand-Salabert-Universal Music tarafından yayınlanmıştır.

Maxime Zecchini pandemi sebebiyle ertelenen Carnegie Hall konserini 2022 Nisan ayında gerçekleştirecektir.