22. İstanbul Tiyatro Festivali – Pixel

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
03.12.2018 - 20.30

Yönetmenliğini 1990’ların başında hip- hop sahnesinin en etkin figürlerinden biri olarak ünlenen koreograf Mourad Merzouki’nin üstlendiği PIXEL, hip-hop ve video sanatı arasında bir pencere açıyor ve ortaya göz kırpmadan izlenecek bir koreografi çıkıyor.

Pixel

Işığın ve hareketin sınırlarını zorlayan, baş döndürücü bir dans gösterisi! Yönetmenliğini 1990’ların başında hip- hop sahnesinin en etkin figürlerinden Mourad Merzouki’nin üstlendiği PIXEL, dans, akrobasi, ışık ve sesi harmanlayan olağanüstü bir performans sunuyor.

Merzouki, bugüne kadar pek çok farklı çalışmaya imza attı; sokak dansını, sirk, akrobasi ve ışıkla buluşturdu. Yarattığı melez dans diliyle seyircilerine yeni bir bakış açısı sunan Merzouki, hayranlık uyandırıcı koreografilerine yenilerini ekliyor. Topluluğu Compagnie Käfig, geçtiğimiz 20 yılda, 60 ülkede 3000 performans sergileyerek tam 1,5 milyon seyirciye ulaştı. Dünyanın dört bir yanında hatırı sayılır bir hayran kitlesi yaratan Compagnie Käfig büyüleyici dans gösterisi PIXEL ile İstanbul’da.

Pixel gösterisi, 22. Uluslararası İstanbul Tyatro Festivali çerçevesinde İKSV’nin işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Mourad Merzouki yönetmenliğindeki Centre chorégraphique national de Créteil et du Val-de-Marne / Compagnie Käfig finansal olarak Ile-de-France Bölgesel Kültür İşleri Ofisi – Kültür ve İletişim Bakanlığı, Val-de-Marne Departmanı ve Créteil Şehri tarafından desteklenmekte ve uluslararası turneleri için desteğini Institut français’den sağlamaktadır.

Spotify Playlist