MUZIK BAZAR 2019; Vincent de Lavenère ile Müzikli Hokkabazlık

İzmir Fransız Kültür Merkezi Bahçesi
20.06.2019 - 18:00

Muzik Bazar 2019 dahilinde.

Bu gösteri, 20 Haziran’da İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde 16:00 – 22:30 saatlerinde gerçekleşecek Muzik Bazar etkinliği dahilindedir. Muzik Bazar’a giriş 20 TL’dir ve 16 :00-22:30 saatleri arasındaki tüm etkinlikleri kapsar. Biletler aynı gün kapıda satılacaktır. 

Bahçe için tasarlanmış küçük bir müzikli jonglörlük gösterisi olan “Müzikal Hokkabazlık” bizi şarkıların jonglörlükle söylendiği bir dünyaya götürüyor.

Şaşırtıcı jonglör Vincent de Lavenère, Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde bizlere, toplar, sesler, kuşların cıvıltıları ve dağlardan gelen tınıların cümbüşü, ustaca idare edilen bir hava dansına hayat verdiği, yenilikçi bir anlayışla tasarladığı gösterisini sunacak: Duyularımızı büyüleyecek şiirsel bir güzelleme…

“Yapmayı sevdiğim jonglörlük çoğu zaman virtüözlük isteyen ama sadece buna dayalı olmayan bir görsel anlatımla anlam kazanıyor. Aynı zamanda ve özellikle, nefes, ses ve temponun anahtar sözcükler olduğu bir jonglörlüğün öncülük ettiği bir müzikalite üzerine dayanıyor.”