KONSER: REMİ PANOSSİAN TRIO

Cermodern, Sıhhiye - Ankara
22.10.2021 - 19:00

CAZ KONSERİ

25. ULUSLARARASI ANKARA CAZ FESTİVALİ: REMİ PANOSSİAN TRİO

Institut français Ankara bu yıl 25. Uluslararası Ankara Caz Festivaline Fransız müzisyen Rémi Panossian ile katılacaktır.

  • 22.10.2021 Cuma, 19:00
  • CerModern, biletler: BİLETİX

RÉMI PANOSSIAN TRIO:

  • Rémi Panossian piyano
  • Maxime Delporte kontrbas
  • Fred Petitprez davul

Çarpıcı groove’lar, pop melodiler, lirik çıkışlar… RÉMI PANOSSIAN TRIO’nun modern caza gönül veren üyeleri alabildiğine canlı bir sound’a imza atıyor.

Yaratıcı ve enerjik bu caz üçlüsü, 10 yıllık doludizgin macerada dünya genelinde prestijli sahnelerde 500 konser verdi: Jazz in Marciac, Paris New Morning, Tokyo Jazz Festival, Montréal Jazz Festival, Jazz à Sète, Jarasum International Jazz Festival, Taichung Jazz festival, Vancouver Jazz Festival, Vladivostok Jazz Festival etc…

RÉMI PANOSSIAN TRIO’nun hikayeler ören ve yenilikçi müziği, dinleyiciyi hayli deneysel ve benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor. Müziğin sınırlarını zorlamaktan ve yeni ufuklara doğru kanat çırpmaktan imtina etmeyen topluluk, karışık bir dinleyici kitlesini bir araya getiriyor. Caz yapan bir rock grubu veya rock çalan bir caz grubu olarak adlandırılabiliyor…

IN ODD WE TRUST

RÉMI PANOSSIAN TRIO, akustik caz üçlüsü tadında ve köklerine geri dönüş yaptığı 5. albümüyle 10 yaşını kutluyor. In Odd We Trust, üçlünün başarısını sağlayan canlı enerjinin onurlandırıldığı bir yıldönümü albümü.

Eleştirmenler tarafından övgü ile karşılanan albüm, radyo ve dijital platformlarda geniş yankı buldu.

Fransız FIP Radio’nun “Şubat ayı seçkisi”nde yer aldı. Albüm konseri, TSF Jazz ve France Musique radyolarında canlı olarak yayınlandı. Seven Hills ve Vengeance Tardive parçaları ise Deezer’in “Jazz for Work” ve “Jazz Now” seçkilerinde, Spotify’ın “State of Jazz” listesinde. In Odd We Trust, dijital platformlarda 550.000 dinlemeye ulaştı.

Festivalin programı: