KONSER: Piers Faccini

CerModern, Sıhhiye - Ankara
07.04.2023 - 20.00

Konser

Fransa’da yaşayan ve üreten İngiliz ve İtalyan kökenli bağımsız müzisyen, ressam ve söz yazarı Piers Faccini, 7 Nisan akşamı Cermodern’de sahne alıyor.

  • 7 Nisan 2023 Cuma, 20.00
  • Yer: Cermodern
  • Biletler: Biletinial

Victoire du Jazz tarafından “en iyi dünya müziği albümü” ödülü sahibi olan Faccini, Montreux Jazz Festivali gibi önemli jazz festivallerinde yer almıştır.
“A Storm is Going to Come”, “Dunya”, “Firefly” gibi şarkılarıyla çalma listelerinde önemli yer bulan sanatçı yedinci stüdyo albümü Shapes of the Fall ile Güney Avrupa ile Yakın Doğu ve Afrika arasında köprü kurarak, yüzyıllar boyunca Akdeniz kıyılarında uzun süredir duyulan kültürler arası diyalogları sürdürme tutkusunun peşinden gidiyor.
Şarkılar İngilizce yazılmış ve söylenmiş olsa da, Shapes of the Fall’daki müzikal etkiler, ağırlıklı olarak Faccini’nin kendi Akdeniz soyundan yararlanarak şarkıdan şarkıya değişen ve yolculuk boyunca sesiyle birden fazla sınırı aşan bir müzikal yolculuk yaratıyor. Paradise Fell veya Together Forever Everywhere gibi şarkıların anglo-amerikan folk kayıtlarından, Firefly veya Dunya gibi parçalardaki Orta Doğu veya Kuzey Afrika modlarının ürkütücü çöl notalarına kadar ince ince işlenmiş yedinci albümü dinleyenlerine müzikal bir yolculuk hissi yaratıyor.