KONFERANS: BAŞARININ KADIN YÜZLERİ

Cermodern, Sihhiye
07.03.2019 : 19.00

LEYLA ALATON & ANNİKA MOLİN HELLGREN

KONFERANS: BAŞARININ KADIN YÜZLERİ

Ankara Fransız Kültür Merkezi, Kanada Büyükelçiliği ve Cermodern işbirliği sunar:

İKİ BAŞARILI KADIN, BİR SÖYLEŞİ!

Başarılı iş insanı ve girişimci Leyla Alaton ve İsveç’in Ankara Büyükelçisi Annika Molin Hellgren Ankara Fransız Kültür Merkezi’nin Dünya Kadınlar Günü için düzenlediği “Başarının Kadın Yüzleri” konferansında konuşmacı olacaklar.

7 Mart Perşembe günü CerModern’de gerçekleşecek söyleşide her iki konuk erkek dünyasında kadın olmak ve “Erkekleşmeden başarmak” konusunu kendi bakış açılarından anlatacaklar.

Ankara Fransız Kültür Merkezi Müdürü Sébastien de Courtois Leyla Alaton ve Annika Molin Hellgren’i birlikte konferansta ağırlamanın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek “Sayın Alaton, sadece kariyeri ile değil, aynı zamanda sivil toplum örgütleri ile birlikte kadının güçlenmesi ve ekonomik bağımsızlığı konularındaki aktif çalışmalarıyla gençler ve kadınlar için çok önemli bir rol model. Sayın Büyükelçi Hellgren de diplomasi dünyasında adından hayranlıkla bahsedilen, çok başarılı bir diplomat. Eminim ki her iki konuğumuz da tüm kadınlara iş yaşamında karşılaşacakları sorunlarla başa çıkmaları konusunda ilham kaynağı olacak” diye konuştu.

  • 7 Mart Perşembe günü saat 19:00’da CerModern’de düzenlenecek konferansa giriş ücretsiz.
  • Konuşma dili Türkçe ve Fransızca, 2 dilde simültane çeviri yapılacaktır. 

Leyla Alaton
1961 yılında İstanbul’da doğan Leyla Alaton, üniversiteyi A.B.D.’nin Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde, İş İdaresi ve Yöneticilik üzerine okudu. Masterını New York Üniversitesi’nde, Sosyal Bilimler dalında tamamladıktan sonra, 1986 yılında Türkiye’ye döndüğünde Alarko Holding Bünyesinde tanıtım ve pazarlama alanında çalıştı. 1992 yılında, Milli Prodüktivite Merkezi tarafından “Yılın İş Kadını” seçilmiştir. 1993 yılında, Davos Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde ilk defa seçilen “Geleceğin Liderleri” arasındadır. 1993 yılında, kendi şirketi olan Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık Şirketini kuran Alaton, Aérospatiale, Alcatel gibi dünya devlerine danışmanlık yapmıştır. Halen Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Leyla Alaton, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olup Fransız Legion d’Honneur nişanı sahibidir. İki çocuk annesi olan Alaton İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Aktif Olduğu Sivil Toplum Girişimleri:
Cartier Dünya Kadın Girişimcilik Ödülü Jüri Üyesi, Womens Forum, New Museum, New York Leadership Council Üyesi, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Üyesi, GYİAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) Kurucu Üyesi, KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) Kurucu Üyesi, GIF (Global İlişkiler Forumu) Üyesi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Danışma Kurulu Üyesi,
Contemporary Art İstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Make A Wish (Bir Dilek Tut) Derneği Danışma Kurulu Başkanı, WPO (World Presidents’ Organization) Üyesi. 

Annika Molin Hellgren
1963 yılında dünyaya gelen Hellgren üniversiteyi ENA’da okuduktan sonra İsveç Uppsala Üniversitesi’nde siyaset bilimi ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı, Türkiye’den önce Irak ve Eritre Büyükelçiliği ve İsveç’in Birleşmış Milletler Daimi Temsilciliği’nde Sağlık ve Gelişme bölümü müdürlüğü görevlerinde bulundu ve İsveç Dışişleri Bakanlığı’nda feminist dış politikadan sorumlu büyükelçi olarak çalıştı. Evli ve iki çocuk sahibi Hellgren, Ingilizce, Fransızca, Arapça ve Türkçe biliyor.