TÜRK-AVRUPA ARKEOLOJİ GÜNLERİ

İstanbul Arkeoloji Müzesi Kütüphanesi
16.06.2023
17.06.2023

16 – 17 Haziran İstanbul Arkeoloji Müzesi Kütüphanesi Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü sizleri Türk-Avrupa Arkeoloji Günleri’ne davet ediyor. Etkinlik 16 Haziran’da İstanbul Arkeoloji Müzesi Kütüphanesi’nde gerçekleşecek ‘Türkiye ve Fransa’da Kent Arkeolojisi: Yasalar ve Uygulamalar’ adlı yuvarlak masa toplantısı ile başlayacak ve 17 Haziran’da İstanbul’da ki iki […]

16 – 17 Haziran
İstanbul Arkeoloji Müzesi Kütüphanesi

Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü sizleri Türk-Avrupa Arkeoloji Günleri’ne davet ediyor.
Etkinlik 16 Haziran’da İstanbul Arkeoloji Müzesi Kütüphanesi’nde gerçekleşecek ‘Türkiye ve Fransa’da Kent Arkeolojisi: Yasalar ve Uygulamalar’ adlı yuvarlak masa toplantısı ile başlayacak ve 17 Haziran’da İstanbul’da ki iki kazı alanına yapılacak gezi ile son bulacaktır.
Türk-Avrupa Arkeoloji Günleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü himayelerinde ve IPLI Vakfı ve Institut Français Türkiye’nin destekleri ile düzenlenmektedir.
Yuvarlak Masa toplantısında Türkçe-Fransızca Simültane çeviri yapılacaktır. Her iki etkinlik de herkese açıktır. Ancak sınırlı sayıda yer olması nedeniyle, kayıt zorunludur.

Detaylı program

Etkinlik kayıtları dolmuştur