İSTANBUL MODERN’DE ÇEVİRİMİÇİ SİNEMA “ASLA YALNIZ”

Çevirimiçi
15.04.2021
25.04.2021

İstanbul Modern Sinema, Institut français de Türkiye’nin katkılarıyla düzenlediği çevrimiçi film gösterimi ‘Asla Yalnız’ sinemaseverlerle buluşturuyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrikalı kadın yönetmenlerin filmleri 15-25 Nisan tarihleri arasında seyredilebilinecek.

Ortadoğu ve Kuzey Afrikalı Kadın Yönetmenlerin Filmlerinden Bir Seçki: ‘Asla Yalnız’

İstanbul Modern Sinema, Institut français de Türkiye‘nin katkılarıyla düzenlediği çevrim içi gösterim programları kapsamında Selma Gürbüz’ün ‘Dünya Diye Bir Yer’ sergisindeki kadınlarından esinlenerek oluşturulan ‘Asla Yalnız’ adlı programı sinemaseverlerle buluşturuyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrikalı kadın yönetmenlerin filmlerinden bir seçki sunan ‘Asla Yalnız’ 15-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Seçkide yer alan Tunus’tan Kenya’ya uzanan filmler 21. yüzyılda kadın olma hâllerine, dişil enerjiye, kadının toplumsal ve kültürel rollerine bakıyor. Program kapsamında Rafiki (15-17 Nisan), Ustura (17-19 Nisan), Kahrolası Fasulyeler (19-21 Nisan), Ümmü Gülsüm’ün Peşinde (21-23 Nisan) ve Erkeklerin Mevsimi (23-25 Nisan) filmleri gösterime girecek. Ayrıca 7 Şubat’ta hayatını kaybeden, Arap dünyasının en önemli kadın sinemacılarından Moufida Tlatli de seçkide yer alan Erkeklerin Mevsimi filmiyle anılıyor.

‘Asla Yalnız’ adlı program hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.