GÖSTERİ: İKSV İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ – TOYO

Alan Kadıköy
05.11.2022 - 13:00 - 14:00 - 17:00

Koşuyolu mah. Muhittin Üstündağ Cad. Alidede sk. No:2/1 KADIKÖY

TOYO – Les Colporteurs
Genel izleyici ve 3 yaş üzeri çocuklar için

5 Kasım Cumartesi
13:00 – 14:00 – 17:00
Alan Kadıköy

İKSV Tiyatro Festivali kapsamında, Institut français yenilikçi sirk anlayışıyla ün kazanan Fransız topluluk Les Colporteurs’den “Toyo” çok eğlenceli bir gösteriyi çocuklar ile buluşturuyor.

Gillou bir gün gizemli bir ses duyar ve bu sesi takip ettiğinde çok ilgisini çeken bir nesne bulur. Sert, kocaman ve içi boş bir boru olan Toyo ile iletişim kurmaya çalışan Gillou, ilk başlarda epey zorlansa da onu evcilleştirmeyi başarır. Müzisyen Coline’in eşliğinde Gillou da şekilden şekle girerek Toyo’yu zaman zaman bir uçağa, kostüme, teleskoba veya bir eve dönüştürür. Bazen üzerine çıkar. Bazen düşer. Bazen içinde kaybolur. Bazen de sıkışıp kalır! İkilinin bu renkli etkileşimi unutulmayacak bir dostluğun da başlangıcı olur.

Los Colporteurs ile uzun yıllar sürecek işbirliğine başlamadan önce geleneksel sirklerde çalışan akrobat Gilles Charles-Messance’ın unutulmaz gösterilerinden biri de Washington Trapez’di. Charles-Messance’in son projesi Toyo ! çocukların hayal gücünü tetiklerken onları çok eğlendiriyor.

Yöneten: Antoine Rigot, Julien Lambert
Sanatsal İşbirliği: Agathe Olivier
Müzik: Coline Rigot, Antoine Berland’ın katılımıyla
Akrobat: Gilles Charles-Messance
Müzisyen: Coline Rigot

Biletler için