Gastronomi günleri – PAR-IS-TANBUL Festival

bomontiada
29.06.2018 - 12:00

Festival kapsamında, Festival döneminde bomontiada’da restaurantlar özel lezzet sunumlarının yanı sıra , 29-30 Haziran tarihlerinde bomontiada Avlu’da kurulacak Gastronomi Marketinde , katılımcılar Fransız Gastronomisi ile birlikte farklı lezzetleri deneyimleme fırsatı bulacaklar.

 
Festival kapsamında, Festival döneminde bomontiada’da restaurantlar özel lezzet sunumlarının yanı sıra , 29-30 Haziran tarihlerinde bomontiada Avlu’da kurulacak Gastronomi Marketinde , katılımcılar Fransız Gastronomisi ile birlikte farklı lezzetleri deneyimleme fırsatı bulacaklar. Bomontiada Avlu’da kurulumu yapılacak olan standlarda ekmek, peynir, tatlı, kruvasan, sandviç ile festivale özel lezzetler yer alacaktır.

30 Haziran Cumartesi gerçekleşecek gastronomi gününde, İstanbul Fransız Kültür Merkezi ekibi, çocuk ve büyükler için çeşitli okuma hikayeleri ve edebi metinler sunacak. Gelin ve çocuk hikayelerinin, gençlik edebiyatının, Marcel Proust’un ya da Orhan Pamuk’un alıntılarının keyfini çıkarın!

Program:
11.00 & 14.00: Gastronomi teması etrafında çocuklar için masal, tekerlemeler ve okumalar. (Ücretsiz, Fransızca ve Türkçe, 0 – 5 yaş, 45 dk)
16:00: gastronomi teması etrafında yetişkinler için edebi alıntılar (Ücretsiz, Fransızca ve Türkçe, 30 dk)

 
Giriş serbest
 
İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçeklecek PAR-IS-TANBUL Festivali 20-30 Haziran tarihleri arasında bomontiada’da. Fransız kültürünün farklı yönlerini disiplinlerarası programıyla vurgulayan festival, Paris’in küçük bir parçasını İstanbul’a taşıyor.