FRANKOFONİNİN 50 YÜZÜ; KAPANIŞ TÖRENİ

Bornova Tevfik Fikret İlkokulu
30.05.2019

Kapanış töreni APFİZ tarafından düzenleniyor

Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu 2019 yılında 50. yaşını kutlayacak ve Türkiye’deki Fransızca öğretmenleri de bu yıldönümünü orijinal ve yaratıcı bir proje ile kutluyor.

İzmir, Ankara ve İstanbul Fransızca Öğretmenleri Dernekleri, Türkiye Fransız Kültür Merkezi’nin desteği ile gönüllü 50 okul ve üniversiteyi büyük bir video projesine ortak olarak katılmaya davet etti :  « Türkiye’de frankofoninin 50 yüzü » !

Her eğitim kurumunda bir öğretmen rehberliğinde bir grup öğrenci Fransız dili ve Frankofoni ile özel bir bağı olan Türk (ya da çifte vatandaş) ile 1-3 dakikalık bir röportaj gerçekleştirdi.

Hedef ?

Sanat, edebiyat, felsefe, hukuk, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, politika, ekonomi, endüstri, bilim, bilişim, iletişim, spor, moda, gastronomi yani kısaca tüm alanlarda aktif olan 50 karizmatik kişi ile yapılan bu röportajlar bir filmde bir araya getirilerek Türkiye’de Frankofoni’nin canlı ve aktüel bir portresi oluşturulacak.

Film 30 Mayıs 2019 tarihinde tüm katılımcı öğrenci, öğretmen ve röportajı kabul eden kişilerin İzmir’de bir araya gelecekleri bir toplantıda gösterilecek.

Yer : Bornova Tevfik Fikret İlkokulu

Saat : 10.00 – 1800

Bilgi için 0232 466 00 13 / 14