FİKİRLER GECESİ : TÜRKİYE VE YUNANİSTAN’DA 18 YAŞINDA OLMAK

Facebook'tan canlı
28.01.2021 - 19:00

Türk ve Yunan gençlerin ilginç tartişmasına siz de katılın !

28 Ocak’ta tüm dünyadaki Institut français’lerin katılımlarıyla düzenlenecek Fikirler Gecesi etkinliklerinden en ilgi çekici olanı kuşkusuz  Türkiye ve Yunanistan’dan toplam 8 liseli gencin tartışması olacak.

Gençler France Inter kanalından Caroline Gillet ve felsefe yazarı Brigitte Labbé eşliğinde “Türkiye ve Yunanistan’da 18 yaşında olmak” konusunu konuşacaklar.

Sözü gençlere bırakıyoruz!

Institut français Türkiye ve Institut français Yunanistan girişimleri ile düzenlenecek etkinlikte Galatasaray Lisesi, Saint Joseph Lisesi, Pierre Loti Fransız Lisesi ve Charles de Gaulle Fransız Lisesi son sınıf öğrencilerinden 4 genç ve Yunanistan’dan 4 genç söz alacak. Gençler, günümüz dünyasında, Türkiye ve Yunanistan’da genç olmak konusunu son yaşananlara bakışlarını, yaşamlarındaki değişiklikleri ve çevre, insan hakları gibi onları birleştiren meseleleri “YAKIN” başlığı altında konuşacaklar.

Etkinlik, Institut français Türkiye’nin Facebook sayfasından ve Institut français Paris’in 24 saat sürecek canlı yayını sayesinde tüm dünyadaki Institut français’lerin Facebook sayfalarından aynı anda izlenebilecek. Ekranlarınızın başında sıradışı bir dijital deneyim yaşamak için, daha YAKIN, ve dayanışma içinde olmak için, 24 saat sürecek Fikirler Gecesi boyunca dünyanın her yerinden canlı yayındayız.
Dünya çapında bir deneyimin parçası olmak için 28 Ocak’ta Facebook sayfamızda buluşalım!

Fikirler Gecesi kapsamında düzenlediğimiz diğer etkinlikleri keşfedin!