SERGİ: BİR FRANSIZ BAHÇESİ DÜŞÜ

Fransa Büyükelçiliği, Paris Cad. No 70, Kavaklıdere – Çankaya
19.09.2022
13.10.2022

Fransa Büyükelçiliği bahçesinde “Fransız Bahçesi Düşü”
Paris Cad. No 70, Kavaklıdere – Çankaya

Fransa Büyükelçiliği bahçesinde sergi

Eylül – Ekim 2022

“Sürdürülebilir Miras” temasında düzenlenen 39. Avrupa Miras Günleri kapsamında, Institut français Ankara, Osman Dinç ve Erdal Duman’ın eserlerinden oluşan “Bir Fransız Bahçesi Düşü” adlı sergiyi Attila Güllü küratörlüğünde Fransa Büyükelçiliği bahçelerinde sergiliyor.

Institut français Ankara, Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği’nin tarihi mirasına ve bahçelerinin düzenine uygun olarak, yerel sanat mirasını Fransa ile bağlantılı iki Ankaralı sanatçının eserleri ile onurlandırmak istedi.

Aşağıdaki talimatları izleyerek katılmak istediğiniz ziyaret için kayıt olabilirsiniz.

📌Tarih ve saat : 

  • 19 Eylül Ptesi ve 23 Eylül Cuma, 14.30 (Türkçe ve İngilizce) -> kontenjan doldu
  • 27 Eylül Salı ve 29 Eylül Persembe, 14.30 (Türkçe ve İngilizce) -> kontenjan doldu
  • 4 Ekim (kontenjan doldu) ve 11 Ekim Salı, 14.30 (Türkçe ve İngilizce)
  • 6 ve 13 Ekim Perşembe, 14.30 (Türkçe ve İngilizce) -> kontenjan doldu

Kayıt zorunludur ve yerler sınırlıdır (Her ziyaret için grup 20 kisi ile sınırlıdır) :

Kayıt olmak için isim, soyad ve kimlik kartınızın kopyasını seçeceğiniz ziyaretin tarih ve saati ile birlikte kultur.ankara@ifturquie.org

adresine göndermeniz gerekmektedir. Kayıt olmayanların elçiliğe girmesi mümkün olmayacaktır. 

Attila Güllü (Küratör)

Attila Güllü, 1991 yılından bu yana Ankara’da sanat dünyasında profesyonel olarak çalışmaktadır. On beş yıldır sürdürdüğü Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Sanat Galerisi’nin müdürlüğünden ayrılan Attila Güllü, kurumlarla bağımsız sanatsal projeler geliştirmektedir.

Etkinlik üretiminde genç sanatçılarla çalışmayı, grup çalışmalarını, açık hava sergilerini, mekanların sanat mekânlarına dönüştürülmesini ve uluslararası sanatın akışkanlığının/dolaşımının iyileştirilmesini tercih eder.

Instagram #atila.gullu

 

Osman Dinç

1948 yılında Bozkurt’da (Denizli) doğan Osman Dinç, 1969 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu ve Savaştepe Öğretmen Okulu’nda resim öğretmeni olarak çalıştı. 1972’de Paris Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi ve sanat eğitimi aldı ve 1975’te mezun oldu. Daha sonra Bourges’daki Ulusal Sanat Okulu’nda öğretim görevlisi oldu. Osman Dinç, yarısından fazlası yurt dışında olmak üzere 70 sergi açtı ve 100’den fazla karma sergiye katıldı.

1978, 1987, 1990’da Devlet Resim ve Heykel Yarışması ödülleri ve 1993’te Paris’te UNESCO Yılın Heykeltıraş Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Dinç, çalışmalarını ahşap ve metal malzemeleri kullanarak oluşturuyor.

 

Erdal Duman

Erdal Duman, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu.

2007 yılında çağdaş sanat inisiyatifi Yaygara’nın kuruluşuna katıldı ve 2017 yılına kadar etkinlikler düzenledi. Hacettepe ve ODTÜ üniversiteleri Güzel Sanatlar Fakülteleri Heykel bölümünde öğretmen olarak ders verdi. Duman, 2015-2018 yılları arasında Ankara Arte Sanat galerisi için tavsiyelerde bulundu. 1. (2007’de Abbara Kadabra) ve 3. Mardin Bienali’ne (2015’te Mitolojiler) katıldı. İstanbul’daki Artsümer galerisi tarafından temsil edilen sanatçı, Ankara’da yaşıyor ve üretiyor.

 

Osman Dinç : Grand gong

Erdal Duman : Barricade

 

Partenaire